Skontaktuj się z nami

602 751 351(22) 404 05 02

Wolontariat medyczny

DLA KOGO TEN WOLONTARIAT?

Programy dla młodzieży w szczególności polecamy tym z Was, którzy myślą o studiowaniu za granicą – udział w wolontariacie międzynarodowym pozwoli uzyskać dodatkowe punkty w procesie rekrutacyjnym na wyższe uczelnie.

MEDYCYNA & NAUKA J. HISZPAŃSKIEGO W ARGENTYNIE (2 TYGODNIE & 4 TYGODNIE)

Wolontariat ten łączy w sobie wymagające lekcje języka hiszpańskiego z wyjątkową możliwością bezpośredniego podpatrywania pracy lekarzy. W związku z tym, że Argentyna w wielu kwestiach podobna jest do Europy, możliwość obcowania z nowoczesną techniką stosowaną w tutejszych szpitalach będzie niezwykle przydatna dla każdego, kto pragnie w przyszłości studiować medycynę.

Wraz z innymi wolontariuszami mieszkać będziesz i pracować będą w Kordobie-mieście o światowym znaczeniu dla nauki i turystyki. Zagwarantowane będziecie mieli 2 godziny nauki języka hiszpańskiego dziennie, co znacząco przyczyni się do rozwoju Waszych umiejętności językowych.

Podczas pobytu w szpitalu będziesz mieć szansę podpatrywania wszystkich aspektów pracy lekarza. Odwiedzisz wiele oddziałów szpitalnych, co pozwoli Ci zobaczyć, na czym polegają różnego rodzaju procedury,  będziesz także pracować na oddziałach położniczych oraz pomagać w obchodach oddziałowych. Dodatkowo będziesz również mógł wziąć udział w wykładach poświęconym naukom medycznym.

MEDYCYNA W BOLIWII

To projekt, który daje Ci niepowtarzalną okazję na to, aby zobaczyć, jak wygląda opieka medyczna w Boliwii – jednym z najdynamiczniej rozwijających się krajów Ameryki Południowej.

Wolontariusze projektu medycznego zamieszkają w Cochabambie u jednej z lokalnych rodzin goszczących. Wezmą udział w warsztatach medycznych i lekcjach języka hiszpańskiego, które pozwolą im lepiej przygotować się do obywania projektu. W jego trakcie będą mieli okazję poobserwować z bliska pracę lekarzy z pobliskich szpitali, centrów zdrowia i sierocińców a także pomagać w badaniu (pomiary ciśnienia krwi oraz temperatury) i leczeniu dzieci oraz osób starszych, które mieszkają daleko od szpitala. W tym celu wolontariusze wybiorą się wraz z lekarzami rodzinnymi w podróż do okolicznych wiosek. W weekend natomiast odbędą wycieczkę nad słynne jezioro Titicaca, odwiedzą ruiny Tiwanaku i Sun Island.

MEDYCYNA W GHANIE (2 TYGODNIE & 4 TYGODNIE)

Marzysz o karierze lekarza? A może pracy pielęgniarki? Program Medycyna w Ghanie jest ekscytującym i jednym z najpopularniejszych wśród naszych uczestników projektem. Wolontariat ten ma miejsce w znanym ze swojego uroku miasteczku Cape Coast. Będziesz miał okazję przyjrzeć się pracy tutejszych lekarzy, co pozwolić Ci upewnić się, czy zawód ten jest dla Ciebie odpowiedni.

Zasięg naszego projektu obejmuje nie tylko pracę społeczną w tutejszych szkołach i obozach, ale i lokalnych szpitalach oraz klinikach. Podczas wolontariatu w służbie zdrowia Cape Coast uczestniczyć będziesz w pracach takich jak opatrywanie ran, sprawdzanie stanu zdrowia niemowląt czy przeprowadzanie testów na malarię oraz asystować przy doskonale działających tu programach szczepień. Nie musisz obawiać się pracy z chorymi, ponieważ wszystkie Twoje działania kontrolować będą pracujący razem z Tobą lekarze.

MEDYCYNA W INDIACH (2 TYGODNIE & 4 TYGODNIE)

Projekt młodzieżowy Medycyna w Indiachjest doskonałą okazją dla każdego, kto myśli o podjęciu studiów medycznych i chciałby się wcześniej przekonać czy podoła temu zadaniu.

W ciągu dwóch lub czterech tygodni trwania projektu spędzisz czas w różnych ośrodkach medycznych, w których zapoznasz się ze sposobem funkcjonowania miejscowej służby zdrowia, przyjrzysz się pracy lekarzy i pomożesz im w wykonywaniu badań. Podczas pobytu będziesz mieć również okazję odwiedzenia szpitala dla trędowatych założonego przez Matkę Teresę z Kalkuty.

Docelowym miejscem odbywania projektu medycznego jest Jaipur, zwany Różowym Miastem.

ZDROWIE PUBLICZNE NA JAMAJCE (2 TYGODNIE)

Wolontariat w ramach projektu medycznego na Jamajce będzie niesamowitym przeżyciem dla każdego, kto marzy o karierze lekarza.  Jako uczestnik programu zdobędziesz wiele cennych doświadczeń zawodowych u boku doświadczonych i chętnych do pomocy pracowników tutejszej służby zdrowia.

Jamajka była jednym z pierwszych krajów na świecie, który ustanowił państwową służbę zdrowia. Choć placówki medyczne są tu stosunkowo dobrze rozwinięte, nadal dużym problemem są tu choroby, z którymi większość państw Europejskich udało się już uporać.

MEDYCYNA W KENII (2 TYGODNIE)

Udział w projekcie medycznym w Kenii jest niesamowita okazją dla każdego, kto w przyszłości pragnie podjąć studia medyczne i zobaczyć, jak wygląda praca lekarzy w krajach rozwijających się. Projekt ten realizowany jest w mieście Nakuru w południowo – zachodniej części Kenii. To jedno z największych miast w tym kraju usytuowane jest na skraju wyjątkowego parku narodowego.

Wolontariusze pracować będą w lokalnym szpitalu pod okiem doświadczonych lekarzy. W trakcie realizacji projektu będziesz miał również możliwość pracy w lokalnej przychodni w biedniejszej dzielnicy miasta oraz uczestniczenia w warsztatach medycznych na temat HIV i chorób tropikalnych. Wolontariusze będą także zaangażowani w badania okresowe prowadzone w miejscowych przedszkolach i domach dziecka. Staniesz przed wyjątkową szansą poprowadzenia prezentacji dla najmłodszych Kenijczyków, podczas których opowiesz im, jak dbać o zdrowie o higienę. Twoja praca może przynieść im wiele dobrego!

MEDYCYNA W MONGOLII (2 TYGODNIE)

Jeśli Twoją pasją jest medycyna,  jest to świetna okazja do dalszego wzbogacenia swojej wiedzy i zdobycia zawodowego doświadczenia, tak potrzebnego w procesie rekrutacyjnym na kierunki medyczne na uniwersytetach w Wielkiej Brytanii czy USA. Projekt ten daje Ci wyjątkową możliwość sprawdzenia, czy zawód lekarza jest właśnie dla Ciebie- warto to zobaczyć jeszcze przed podjęciem studiów!

Będziesz pracować w najważniejszych szpitalach Ułan Bator pod nadzorem lekarzy różnych specjalizacji. Po przybyciu na miejsce, odbędziesz zajęcia wprowadzające, które przybliżą Ci podstawowe umiejętności zawodowe oraz mongolskie obyczaje i zasady życia społecznego. Opuścisz to miejsce z nowymi doświadczeniami medycznymi oraz cenną wiedzą na temat fascynującej kultury mongolskiej.

FIZJOTERAPIA W NEPALU (2 TYGODNIE)

Wyjątkowy dwutygodniowy program "Fizjoterapia w Nepalu" adresowany jest do wszystkich, którzy swoją przyszłość widzą własnie w tym zawodzie. Nasi wolontariusze zakwaterowani zostaną w Chitwan tuż obok najpiękniejszych i najstarszych nepalskich parków narodowych. Zajęcia praktyczne będą realizowane w największym tamtejszym szpitalu oraz centrum opieki nad niepełnosprawnymi dziećmi. To wyjątkowa okazja przyjrzeć się z bliska, jak wygląda praca fizjoterapeuty oraz zapoznać się z tajemniczą kulturą Nepalu.

MEDYCYNA W NEPALU (2 LUB 4 TYGODNIE)

Młodzieżowy program medyczny w Nepalu jest najpopularniejszym projektem wśród Polaków uczestniczących w naszych programach. Realizowany jest on w Bharatpur na południu kraju. To pięknie usytuowane miasto na skraju Parku Narodowego Chitwan, zaledwie kilka godzin jazdy samochodem od Katmandu.

Uczestnicy programu pierwszy dzień spędzą właśnie w stolicy Nepalu, skąd w kolejnym dniu zostaną przewiezieni do Bharatpur. W Bharatpur ma swoją siedzibę wielospecjalistyczny szpital uniwersytecki, w którym będzie realizowany projekt. Będziesz miał okazdję zdobyć doświadczenie na wybranych przez siebie oddziałach, gdzie zostaniesz zaangażowani w pomoc w podstawowych czynnościach (wszystko to odbywać się będzie pod stałą opieką lekarzy). Część zajęć będzie miała charakter wykładów prowadzonych przez pracowników naukowych tamtejszego uniwersytetu medycznego.

Możliwość wyjazdu w ferie zimowe lub w lecie!

MEDYCYNA W PERU (2 TYGODNIE & 4 TYGODNIE)

Peru należy do krajów, w których będziesz miał możliwość zobaczyć na własne oczy działalność lekarzy pracujących w krajach rozwijających się. Projekt medyczny w Peru realizowany będzie zarówno w prywatnych, jak i publicznych szpitalach, dzięki czemu zobaczysz, jak pełnym kontrastów jest kraj doliny Inków.

Przez 2 tygodnie wolontariusze będą dzielić swój czas, podglądając pracę lekarzy i uczęszczając na warsztaty medyczne - zajęcia te będą doskonałą okazją sprawdzenia się dla osób widzących swoją przyszłość właśnie w tym zawodzie. Podczas pobytu w Peru poznasz działanie tutejszej służby zdrowia oraz specyfikę problemów, z jakimi się boryka. Wolontariusze, śledząc pracę miejscowych lekarzy, będą mogli nie tylko zadawać im pytania, ale też omawiać z nimi poszczególne przypadki chorób pacjentów - będziesz ważną częścią zespołu! Warto dodać, iż projekt medyczny w Peru obejmuje również kurs języka hiszpańskiego, kładąc nacisk na naukę słownictwa z zakresu nauk medycznym, dzięki czemu łatwiej porozumiesz się z potrzebującymi pomocy chorymi.

MEDYCYNA W TANZANII (2 TYGODNIE & 4 TYGODNIE)

Program ten pozwala wolontariuszom poznać wszystkie aspekty systemu opieki zdrowotnej w Tanzanii. Uczestnicy projektu zostaną zakwaterowani w Aruszy- czwartego co do wielkości miasta kraju. Praca będzie zróżnicowana i satysfakcjonująca- jednego dnia możesz śledzić pracę miejscowych lekarzy w dużym szpitalu, a drugiego leczyć miejscowych Masajów na wsi.  Podczas spędzonych tu dwóch tygodni będziesz mógł również odwiedzić miejscowe domy dziecka, w których będziesz miał za zadanie bawić się z dziećmi oraz prowadzić interaktywne prezentacje, które dotyczyć będą różnych kwestii opieki zdrowotnej. Będziesz zdziwony, jak uważnymi słuchaczami potrafią być najmłodsi!.

Będziesz mieć również okazję uczestniczyć w medycznych sympozjach, podczas których dowiesz się więcej o aktualnych problemach tutejszej ludności, takich jak HIV czy choroby tropikalne. Przez lata Tanzania starała się uczyć jej mieszkańców o potrzebie zachowania środków ostrożności i dbania o własne zdrowie, jednak wiele osób nadal prezentuje niewielki poziom wiedzy na ten temat. Może do poprawy świadomości Tanzańczyków przyczynisz się właśnie Ty?

MEDYCYNA NA SRI LANCE (2 TYGODNIE & 4 TYGODNIE)

Spróbuj swoich sił jako wolontariusz medyczny na Sri Lance – w kraju, w którym możesz zetknąć się z chorobami niespotykanymi w Polsce! Dzięki Twojej pomocy cierpiący na nie pacjenci wyzdrowieją. Spędzisz czas na kliku oddziałach szpitala ogólnego, pomagając lekarzom i pielęgniarkom zajmować się chorymi, a także będziesz mieć okazję, by na własne oczy zobaczyć alternatywną metodę leczenia, opartą na tradycyjnej sztuce wywodzącej się jeszcze ze starożytnej praktyki – Ayurvedę.

Podczas dwóch tygodni wolontariatu będziesz uczestniczył także w wykładach, które pozwolą Ci lepiej zrozumieć sytuację medyczną na Sri Lance. Dowiesz się na nich także wielu interesujących faktów o egzotycznych chorobach. Weźmiesz udział także w objazdowej praktyce lekarskiej, podczas której odwiedzisz wspólnie z lekarzami dom dziecka i lokalne społeczności mieszkające daleko od center zdrowia.

O terminy wyjazdów zapytaj na info@elab.edu.pl

Jeżeli chcesz wziąć udział w tym projekcie i potrzebujesz szczegółowych informacji na jego temat, zgłoś się do nas na info@elab.edu.pl!