Skontaktuj się z nami

602 751 351(22) 404 05 02

Swansea University

 

Swansea University jest dynamicznie rozwijającą się instytucją, z bogatą ofertą kierunków łączonych oraz wyjazdów na roczne studia zagraniczne. Będąc trzecią co do wielkości uczelnią w Walii pod względem liczby studentów, jest na 8 miejscu w rankingu satysfakcji absolwentów pośród uniwersytetów w całej Wielkiej Brytanii, a na liście najlepszych uniwersytetów w Wielkiej Brytani zajmuje 39 miejsce. Dodatkowo, szkoła zajęła 4 miejsce w Wielkiej Brytanii w kategorii 'Teaching Excellence' (THE Ranking)

Uczelnia stawia sobie za cel rozwój i innowacyjność w połączeniu z tradycją oraz współpracę pomiędzy społecznością akademicką i gałęziami przemysłu, co potwierdza jej motto: "Bez kultury umiejętność jest niczym" ((Technical skill is bereft without culture). Swansea University wysoko ceni takie wartości jak wzajemny szacunek i równość szans, będąc równocześnie instytucją bardzo nowoczesną, ukierunkowaną na realizację potrzeb studentów.

Misja uniwersytetu odzwierciedla się w czołowych miejscach rankingowych, jak np. pierwsze miejsce pod względem satysfakcji studentów takich kierunków jak geografia czy historia, a także znacząca (ponad 93%) liczba absolwentów podejmujących pracę lub kontynuujących naukę po ukończeniu studiów w Swansea. Pod względem perspektyw absolwentów walijskich uczelni, Swansea University znajduje się na pierwszym miejscu w rankingu.

We wrześniu 2015r. uczelnia otwiera nowy kampus (Bay Campus), który bedzie siedzibą wydziałów inżynierii i zarządzania. Nowoczesny i obszerny obiekt powstał w wyniku ambitnego Programu Rozwoju Kampusu, jednego z większych w Europie, który objął również modernizację Singleton Park Campus. 

 

Dlaczego studenci wybierają Swansea University?

 

 

Czesne za studia:

Licencjat (BA, BSc) full time: £3, 810 / rok - całą resztę (£5,190) pokrywa rząd walijski!!

Magister (MA, MSc) full time: koszt zależny od kierunku studiów od 4,096 GBP / rok do  12,500 GBP / rok

 

Stypendia:

Walijski uniwersytet Swansea oferuje dużą game stypendiów dla studentów kierunków licencjackich, m.in:

 • Bezzwrotną pożyczkę rządową: non-repayable Tuition Fee Grant w wysokosci 5, 190 GBP / rok - Elab pomoże Ci w aplikacji!
 • Excellence Scholarships - £3,000 za wzorowe wyniki w nauce
 • Merit Scholarships - £2,000 za bardzo dobre wyniki w nauce

oraz dla osób studiujących na kierunkach magisterskich:

 • Masters Scholarships (Postgraduate taught programmes) - około 2,900 GBP - istnieje ponad 100 programów stypendialnych

 

Sprawdź informację o stypendiach oferowanych przez Swansea Unversity. 

Dowiedz się więcej o tym jak sfinansować studia?Aby uzyskać więcej informacji o uniwersytecie, kierunkach lub rozpocząć proces aplikacyjny, skontaktuj się z jednym z konsultantów Elab na info@elab.edu.pl lub wypełnij formularz aplikacyjny

 

Rodzaje zakwaterowania

Swansea University oferuje zakwaterowanie w jednym ze swoich czterech akademików:

 • Singleton Campus - 1200 pokoi typu standard lub en suite, przeznaczonych przede wszystkim dla studentów 1 roku, ceny za pokój zawierają już opłaty licznikowe i dostęp do Internetu
 • Hendrefoelan Student Village (HSV) - najwększy kampus - przeznaczony dla 1600 studentów, głównie pierwszego roku, każdy pokój ma dostęp do wspólnej kuchni i łazienki, ceny za pokój zawierają już opłaty licznikowe i dostęp do Internetu
 • Beck House - 130 pokoi typu en suite lub standard, oferowanych studentom i rodzinom oraz parom; ceny za pokój zawierają już opłaty licznikowe i dostęp do Internetu
 • Bay Campus - otwarty w 2015r! - czytaj więcej o nowym kampusie!

Opłaty

Ceny są zależne od rodzaju zakwaterowania:

 • Singleton Campus: koszty wahają się od 105.00 GBP do 133.00 GBP za tydzień
 • Hendrefoelan Student Village (HSV): 82 - 87 GBP za tydzień
 • Beck House: 90.00 GBP- 177.00 GBP za tydzień
 • Bay Campus: 120.00 - 133.00 GBP za tydzień

Licencjat - Bachelor degree courses

Swansea University akceptuje szereg miedzynarodowych kwalifikacji i egzaminów, takich jak A-levels, IB czy polska Matura.                 W zależności od wybranego kierunku, uniwersytet wymaga od aplikantów z Polski następujących wyników ogólnych:

Matura: w zależności od kierunku min 60-70%z matury ogółem, w tym min. dwa przedmioty zdane na poziomie rozszerzonym (min. 60% każdy) lub dwa przedmioty na poziomie podstawowym (min. 75% każdy) - poziomy te mogą się zmieniać w zależności od kierunku.

Język angielski: IELTS – 6.0 ogółem, w tym min. 5.5 z każdego komponentu

 

Magister, studia podyplomowe - Postgraduate Diplomas, Master Degree courses and MBAs

Dyplom licencjata/inżyniera: min. ocena dobra lub dobra + (4 -4.5)

Język angielski: IELTS – 6.5 ogółem

 

Znajdź swój kierunek na Swansea University w naszej wyszukiwarce!Aby uzyskać więcej informacji o uniwersytecie, kierunkach lub rozpocząć proces aplikacyjny, skontaktuj się z jednym z konsultantów Elab na info@elab.edu.pl lub wypełnij formularz aplikacyjny 

JAK BEZPŁATNIE APLIKOWAĆ Z ELAB NA SETKI KIERUNKÓW W ANGLII?

 

1. Napisz do nas poprzez formularz kontaktowy na dole strony lub, jeśli wiesz już na jakiej uczelni chcesz studiować, przez formularz aplikacyny. Na początku połączymy cię z indywidulanym konsultantem.

Jeden z naszych konsultantów przygotuje dla Ciebie staranną selekcję uniwersytetów wybranych spośród Uniwersytetow partnerskich Elab. Dzięki niemu poznasz wymagania dot. polskiej matury obowiązujące na Wyspach, koszty studiowania na danej uczelni oraz jej ofertę kierunkową.

Zobacz Nasz Zespół tutaj.

2. Wybierasz i aplikujesz. Pomagamy z dokumentami, listem motywacyjnym i pożyczką zupełnie za darmo. Na pierwszym etapie wyślemy Ci instrukcję jak założyć konto UCAS powiązane z Elab.

3. Zaczynasz przygodę życia!:)

 

Zobacz infografikę procesu aplikacji z Elab na uczelnie partnerskie

JAKIE WYMAGANIA MUSZĘ SPEŁNIĆ?

 • Zdać lub spodziewać się zdać Polską Maturę na min. jednym rozszerzeniu na 50% aż do dwóch rozszerzeń na 75% na uczelniach partnerskich z wyższych miejsc w rankingu (Aplikanci spodziewający się 85% na trzech rozszerzeniach, powinni zobaczyć nasze Oferty Premium)
 • Mieć poziom języka angielskiego na min B1 - przewidywac około 60%na Maturze Rozszerzonej z Angielskiego. Nie musisz miec jeszcze testu językowego. Niektóre uczelnie w ogóle go nie wymagają. 
 • Jesli aplikujesz na kierunki artystyczne, potrzebne będzie portfolio. Twój konsultant powie ci jak i w jakim formacie je przygotować.
 • Mieć mnóstwo chęci i zapałtu do podjęcia nowych wyzwań!

O JAKICH TERMINACH WARTO PAMIĘTAĆ?

 • Dla aplikantów na medycynę, Oxford i Cambridge: 15 października
 • Dla aplikantów na pozostałe uczelnie: 15 stycznia lub na uczelnie partnerskie do 30 czerwca
 • Dla aplikantów na kierunki artystyczne: 24 marca
 • Odpowiedzi na oferty odebrane przed 31 marca: 6 maja
 • Ostateczny deadline aplikacji w aplikacji Clearing: 30 września
 • Otwarcie dodatkowe naboru: lipiec

JAK SFINANSOWAĆ STUDIA W ANGLII I WALII ?

 • Studia w Wielkiej Brytanii są płatne, jednak na studia licencjackie można ubiegać się o pożyczkę rządową, która jest przyznana każdemu obywatelowi Rzeczpospolitej Polski. 
 • O spłatę pożyczki nie należy się obawiać, gdyż następuje dopiero po osiągnięciu pewnych zarobków, a raty są dopasowane do ich wysokości. Jeśli przez 30 lat po ukończeniu studiów nie osiągnie się zarobków wystarczających na spłatę pożyczki studenckiej- pożyczka jest umarzana.
 • Jeśli pracujesz w Anglii lub Walii  min. 3 miesiące możesz dostać także bezzwrotny grant oraz dodatkowa pożyczke na życie, wpływająca na Twoje konto. Zapytaj o to konsultanta !
 • Studia w Walii są ok. 3 razy tańsze niż studia w Anglii gdyż dofinansowuje je rząd Walijski - także dla Polaków. Więcej na temat znajdziesz w zakładce Finanse i Stypendia

 

 Aby uzyskać więcej informacji o uniwersytecie, kierunkach lub rozpocząć proces aplikacyjny, skontaktuj się z jednym z konsultantów Elab na info@elab.edu.pl lub wypełnij formularz aplikacyjny

Kierunek Poziom Branże
,