Skontaktuj się z nami

602 751 351(22) 404 05 02

Dania- VIA University College

VIA University College oferuje szeroki wachlarz programów edukacyjnych w dziedzinach, takich jak zdrowie, nauki społeczne, technologie, handel, projektowanie, biznes i animacja. Jako największy uniwersytet w Danii nauk stosowanych, staramy się być wiodącą instytucją edukacyjną - w Danii i na arenie międzynarodowej. VIA posiada 20 research center, dodatkowo ścisła współpraca z przedsiębiorcami i naukowcami sprawia, że programy są cały czas rozwijane.

VIA posiada 8 kampusów, które są położone w centralnym regionie Danii. Ponadto, jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia na rzecz Zapewniania Jakości w Szkolnictwie Wyższym (ENQA). Na VIA Uniwersity College kształci się 18 000 studentów, w tym 2 500 pochodzi z zagranicy.  Nauczanie bazuje na Nordyckich metodach kształcenia, opiera się na pracach grupowych, rozwiązywaniu realistycznych problemów biznesowych, zapewnia solidną wiedzę teoretyczną ze wskazaniem na zastosowanie jej w praktyce. Absolwenci są gotowi aby podjąć pracę zarówno w Danii jak i na arenie miedzynoarodowej.

 

Co oferuje VIA University College?

 

Kierunki w języku angielskim:

Architectural Technology and Construction Management

Global Nutrition and Health

Branding & Marketing Management- Fashion & Furniture

Branding and Marketing Management

Communication and Media Strategy

Entrepreneurship

International Sales and Marketing Management

Marketing Management

Purchasing Management

Retail Design and Management- Fashion and Furniture

School of Engineering

Design Fashion

Pattern design

Retail Design 

Civil Engineering

Global Business Engineering

ICT Engineering

Materials Science and Product Design

Supply Engineering – Water, Wastewater and District heating

Mechanical EngineeringAby uzyskać więcej informacji o uniwersytecie, kierunkach lub rozpocząć proces aplikacyjny, skontaktuj się z jednym z konsultantów Elab na info@elab.edu.pl lub wypełnij formularz aplikacyjny.

 

PAULINA, VALUE CHAIN MANAGEMENT 

VIA University College jest bardzo dynamicznie rozwijającą się nowoczesną uczelnią, która zapewnia studentom nie tylko wysoki poziom nauczania, ale także przyjazną atmosferę i warunki rozwoju. Jednym z najważniejszych punktów nauczania jest praca grupowa oraz projekty realizowane w profesjonalnych firmach przez co od samego początku studenci zdobywają doświadczenie. Nauczyciele są zawsze otwarci na dyskusję i pomoc studentom. Wymiany, praktyki, a także niektóre z projektów są realizowane na uczelniach na całym świecie, a dostęp do nich ma każdy student wyrażający chęć i zaangażowanie (niekoniecznie wykaz ocen z egzaminów ).
Zachęcam wszystkich do wyboru VIA, osobiście jestem bardzo zadowolona. 

MYŚLISZ O STUDIACH W DANII? JESTEŚ W DOBRYM MIEJSCU!

W Elab – Education Laboratory starannie selekcjonujemy uczelnie które z nami współpracują, tak, aby każda z nich dawała Ci najwyższą jakość edukacji.

Możesz wybierać wśród kierunków na kilkunastu uczelniach – na pewno znajdziesz coś dla siebie!

STUDIA W DANII, STAŻ W NOWYM JORKU, PRACA DLA IKEI? TO MOŻLIWE!

Dlaczego warto studiować w Danii?

 • Dania to nowoczesny i bardzo przyjazny kraj
 • Kraj mocno inwestuje w edukację, dlatego uniwersytety są świetnie wyposażone
 • Uczelnie kładą szczególny nacisk na naukę praktycznych umiejętności  - już od początku studiów współpracujesz z globalnymi firmami, pracujesz nad konkretnymi projektami i zdobywasz doświadczenie na stażach za granicą! Marzysz o pracy dla Lego, lub IKEI? Chcesz wyjechać na staż do Nowego Jorku? Duńskie uczelnie dają Ci te możliwości!
 • Indywidualne podejście wykładowców do studentów, to coś, co szczególnie pozytywnie zaskakuje polskich studentów. Na uniwersytetach w Danii czujesz się jak partner, nie jak petent!
 • Prace w małych grupach, warsztaty, projekty grupowe, kształtują Twoje umiejętności, kluczowe w sukcesie i rozwoju międzynarodowej kariery
 • Nauka w międzynarodowym środowisku – w Danii pracujesz z ludźmi z całego świata, jednocześnie zdobywasz doświadczenie na projektach i stażach za granicą !

 

 

CO TO ZNACZY STUDIOWAĆ W DANII? POSŁUCHAJ CO MÓWI OLA, NASZA STUDENTKA NA VIA UNIVERSITY COLLEGE!

SYSTEM EDUKACYJNY

Studia w Danii wyglądają inaczje niż studia w Polsce. Przygotuj się na małą ilośc wykładów i dużo pracy w grupie. Elastyczność i niezależność – nauczysz się świetnej organizacji czasu! Studia licencjackie zazwyczaj podzielone są na dwa stopnie:

AP degree, który trwa 2 lata bądź 2,5 roku i jest ekwiwalentem 120/150 punktów ECTS, po otrzymaniu tego stopnia, możemy kontynuować studia na kursie TOP-UP Bachelor.

UWAGA! Jeśli chcesz aplikować na studia licencjackie - AP Degree to standardowa ścieżka na duńskich akademiach. Na klasycznych uniwersytetach studia licencjackie trwają 3 lata.

TOP-UP Bachelor to półtoraroczne bądź dwuletnie studia licencjackie, które są zazwyczaj kontynuacją AP degree, ale możesz aplikować na nie także po drugim roku studiów licencjackich w Polsce.

Master - ok. dwuletnie studia magisterskie ( w zależności od uniwersytetu)

APLIKACJA NA STUDIA

Pomożemy ci krok po kroku wypełnić aplikacje Online na wybrane uniwersytety. Jak aplikować? Zobacz dokument APLIKACJA

Aby maksymalnie ułatwić Ci wybór kierunku studiów, stworzyliśmy wyjątkową wyszukiwarkę, która pomoże Ci nie tylko zapoznać się z dostępnymi kierunkami, ale również pobrać raport do późniejszego wglądu.

 

FINANSE

 • STUDIA W DANII SĄ BEZPŁATNE DLA OBYWATELI POLSKI
 • Można łączyć studia z pracą; pracując 12 godzin tygodniowo, możemy starać się o dodatkowe dofinansowanie od rządu duńskiego (SU) w wysokości do 5000 DKK miesięcznie. Oprócz standardowego wynagrodzenia dostajesz dodatkowe pieniądze!
 • Całkowity miesięczny koszt utrzymania to ok. 5000 - 6000DKK (2500-3000 PLN)

WYMAGANIA

Duńskie uniwersytety akceptują polską maturę, ale bardzo ważne jest to, czy miałeś odpowiednią ilość godzin z wybranych przedmiotów w liceum. Jako, że studia odbywają się w całości w języku angielskim, wymagany jest wstępny egzamin z języka angielskiego, jednak można go zdać w biurze Elab.

Niektóre uniwersytety przeprowadzają krótkie interview, aby lepiej poznać swoich kandydatów.

GDZIE STUDIOWAĆ?

 • Sprawdz nasze uczlenie partnerskie i wybierz kierunek dla siebie! Marzysz o studiach na jednym z najlepszych uniwersytetów w Europie? Zobacz, jakie kierunki oferuje Aarhus University! Uwielbiasz pracę w grupie i chcesz zdobyć praktyczne doświadczenie? Sprawdź oferty akademii – takich jak Business Academy Aarhus czy VIA !
 • Interesujesz się modą, projektowaniem i biznesem? VIA design jest w czołówce najlepszych szkół designu i mody w Europie!

 

JAK JESZCZE MOŻEMY POMÓC?

W Elab strategicznie podchodzimy do tematu edukacji. Pomagamy się dostać na wymarzone studia za granicą i robimy to dobrze!

 • Możemy pomóc Ci jak najlepiej zaplanować przyszłość. Co i gdzie studiować? Jaki kierunek wybrać? Co zapewni mi dobrze płatną pracę i możliwości rozwoju? Na takie pytania odpowiedzą konsultanci Elab. Zapraszamy na indywidualne spotkania konsultacyjne.
 • Pomożemy wybrać uczelnie i przygotować się do aplikacji oraz przygotować od zera najważniejsze eseje aplikacyjne na najlepsze uniwersytety w Danii, które wymagają świetnych ocen i przygotowania. Zapraszamy do kontaktu z zespołem Fundacji Elab.

 Aby dowiedzieć się więcej o kierunku, dostępnych stypendiach lub rozpocząć proces aplikacyjny, skontaktuj się z jednym z konsultantów Elab na info@elab.edu.pl, lub wypełnij formularz kontaktowy. Konsultanci Elab pomogą ci z edycją listu motywacyjnego, aplikacją bezpośrednią i odpowiedzą na pytania dotyczące wymogów z Polskiej Matury oraz średniej ocen studiów licencjackich.

Co zrobić, by zaaplikować na studia w Danii?

Aplikacja na studia w Danii przebiega zupełnie inaczej niż aplikacja na studia w Wielkiej Brytanii. Zaczyna się ona w lutym i kończy 15 marca (na semestr zimowy) lub od września do 10 października (semestr letni). 

Co musisz zrobić?

1. Zapoznaj się z ofertą i wybierz kierunki (maksymalnie osiem) spośród naszych uczelni partnerskich w Danii, a następnie napisz do konsultanta pod adres a.luczak@elab.edu.pl po niezbędne formularze.

2. Udaj się do sekretariatu swojej szkoły po wykaz godzin z poszczególnych przedmiotów. Formularz do tłumaczenia tego dokumentu otrzymasz od konsultanta.

3. Przygotuj skany świadectw ze wszystkich lat liceum. Jeśli nie ukończyłeś jeszcze trzeciej klasy to wówczas wystarczy skan świadectwa z półrocza. Do świadectw potrzebujesz również formularza z tłumaczeniem, który otrzymasz od konsultanta.

4. Przygotuj swój list motywacyjny i poproś nauczyciela o referencję.  Jeśli chcesz przekazać nauczycielowi dokładniejsze instrukcje ściągnij JAK NAPISAĆ REFERENCJĘ.

5. Zagospodarujesz dwie godziny w ciągu dnia na napisanie testu z angielskiego. Wyniki należy załączyć w systemie

6. Mając już przygotowane wszystkie dokumenty załóż konto w systemie OPTAGELSE - instrukcja jak to zrobić do pobrania TUTAJ!

UWAGA: kierunki dodajesz hierachicznie!

7. Po wypełnienie OPTAGELSE drukujesz signature page, podpisujesz ją i skanem wysyłasz na mail a.luczak@elab.edu.pl 

8. Czekasz na interview i odbierasz telefony z kierunkowym z Danii!

Kierunek Poziom Branże
AP Degree in Marketing Management Licencjat Biznes, Finanse i Zarządzanie,
AP Degree in Purchasing Management Licencjat Biznes, Finanse i Zarządzanie,
Bachelor in International Sales and Marketing Management Licencjat Biznes, Finanse i Zarządzanie,
Top-up Bachelor in Entrepreneurship Top-up Biznes, Finanse i Zarządzanie,
Top- up Bachelor in Purchasing Management Top-up Biznes, Finanse i Zarządzanie,
Top-up Bachelor in Communication and Media Strategy Top-up Dziennikarstwo, Media i Komunikacja,
Bachelor of ICT Engineering Licencjat Inżynieria,
Bachelor of Civil Engineering Licencjat Inżynieria,
Bachelor of Global Business Engineering Licencjat Inżynieria,
Bachelor of Mechanical Engineering Licencjat Inżynieria,
Bachelor in Architectural Technology and Construction Management Licencjat Inżynieria, Biznes, Finanse i Zarządzanie,
Bachelor in Global Nutrition and Health Licencjat Nauki paramedyczne,
AP Degree in Branding and Marketing Management – Fashion and Furniture Licencjat Przemysł kreatywny i sztuka,
AP Degree in Retail Design and Management – Fashion and Furniture Licencjat Przemysł kreatywny i sztuka,
AP Degree in Pattern design Licencjat Przemysł kreatywny i sztuka,
Bachelor in Character Animation/ Computer Graphics/ Graphic Storytelling Licencjat Przemysł kreatywny i sztuka,
Retail Design - Fashion & Furniture (Ba top-up) Top-up Przemysł kreatywny i sztuka,
Retail Management - Fashion & Furniture (BA top-up) Top-up Przemysł kreatywny i sztuka,
Top- up Bachelor in Pattern design Top-up Przemysł kreatywny i sztuka,