Skontaktuj się z nami

602 751 351(22) 404 05 02

University of Westminster

University of Westminster został założony jako pierwsza brytyjska politechnika w 1838 roku. Od tego czasu rozwinął się jako uniwersytet zaangażowany w biznesowe, profesjonalne i akademickie życie nie tylko Londynu.

Uczelnia zawsze była nakierowana na odkrywanie nowych potrzeb i wymagań i dostosowywanie do nich swojej oferty kierunków i pomocy dla studentów.

Westminster ma doskonałą reputację jako uniwersytet zapewniający zdobycie praktycznych umiejętności i wiedzy. Oferując ponad 300 różnych kierunków, uczelnia szczególnie skupia się na umożliwieniu zdobycia międzynarodowego doświadczenia dla wszystkich studentów Westminster. Współpracują z uczelniami i instytucjami z ponad 20 państw na całym świecie.

Westimnster ma cztery kampusy, z czego trzy położone są w samym centrum Londynu, a jeden z nich w dzielnicy Harrow.

Dlaczego University of Westimnster?

Opłaty

Wyjazd na studia, nie tylko zagraniczne, obejmuje szereg kosztów, tzn. czesne, opłaty za zakwaterowanie, rachunki, koszty życia, materiały do nauki, transport na uczelnie.... Jednak zanim zrezygnujesz z marzeń i powiesz, że studia w UK, Danii lub Stanach Zjednoczonych są za drogie, poznaj koszty zwązane ze studiami zagranicznymi i sposoby na uzyskanie pożyczki z Elab! 

Licencjat (BA, BSc) full time: £9,000 / rok

Magister (MA, MSc) full time: £3,000 - £11,500 (koszt zależny od kierunku studiów na odpowiednim wydziale)

Uniwersytet ma 6 akademików, dla studentów aplikujących na pierwszy rok dostępny jest akademik Raffles House położony w dogodnym punkcie komunikacyjnym, parę kroków od stacji metro Wembley Park. Drugą opcją dla pierwszoroczniaków jest akademik przy kampusie Harrow Campus, Harrow Hall.

 

RODZAJE ZAKWATEROWANIA I WYPOSAŻENIE

Akademik Raffles House otworzył się w 2012 roku i jest wyposażony w nowoczesny sprzęt i udogodnienia dla studentów. Wszystkie pokoje posiadają swoją własną łazienkę, a kuchnia i salon dzielony jest na 6 pokojów.Jako że akademik ten przeznaczony jest tylko dla pierwszoroczniaków, uczniowie będą mieć mnóstwo możliwości na zawiązanie nowych znajomości.Akademik Harrow Hall położony jest w zielonej dzielnicy Harrow-on-the-Hill, z dala od zgiełku centralnego od Londynu. Na Baker Street można dostać się w ok. 20 minut. Jest zaprojektowany w zgodzie ze środowiskiem, a pokoje znajdują się w przytulnych, ceglanych blokach otoczonych polami zieleni.

OPŁATY

Ceny w akademiku Raffles House to £178 za tydzień, włączając w to rachunki.

Ceny w akadmiku Harrow Hall:

 • Standard single room – £167.65/tydzień
 • Large room – £178.50/tydzień
 • Shared room – £124.39 za osobę/tydzień
 • Large premier room – £194.60/tydzień
 • Double studio – £227.15/tydzień

 

"Mając możliwość poznania ludzi z różnych państw z całego świata. To sprawiło, że czas spędzony na uczelni był nawet jeszcze bardziej interesujący, nawet na ostatnim semestrze ostatniego roku nawiązywałam nowe przyjaźnie. Kadra wykładowców jest bardzo pomocna, dająca "feedback", który rzeczywiście pomaga."

Sarah, Undergraduate Marketing Management in 2013.

 

LICENCJAT - BACHELOR DEGREE COURSES

University of Westminster akceptuje szereg miedzynarodowych kwalifikacji i egzaminów, takich jak A-levels, IB czy polska Matura.       W zależności od wybranego kierunku, uniwersytet wymaga od aplikantów z Polski następujących wyników ogólnych:

Matura: 3 podstawy zdane na min. 60%

Język angielski: IELTS – 6.0 ogółem, w tym min. 5.5 ze wszystkich części egzaminu

 

MAGISTER, STUDIA PODYPLOMOWE - MASTER DEGREE COURSES, POSTGRADUATE DIPLOMAS

Dyplom licencjata/inżyniera: na większość kierunków wymagana jest min. ocena dobra  (4)

Język angielski: IELTS – 6.5, w tym min. 5.5 ze wszystkich części egzaminu

 

JAK BEZPŁATNIE APLIKOWAĆ Z ELAB NA SETKI KIERUNKÓW W ANGLII?

 

1. Napisz do nas poprzez formularz kontaktowy na dole strony lub, jeśli wiesz już na jakiej uczelni chcesz studiować, przez formularz aplikacyny. Na początku połączymy cię z indywidulanym konsultantem.

Jeden z naszych konsultantów przygotuje dla Ciebie staranną selekcję uniwersytetów wybranych spośród Uniwersytetow partnerskich Elab. Dzięki niemu poznasz wymagania dot. polskiej matury obowiązujące na Wyspach, koszty studiowania na danej uczelni oraz jej ofertę kierunkową.

Zobacz Nasz Zespół tutaj.

2. Wybierasz i aplikujesz. Pomagamy z dokumentami, listem motywacyjnym i pożyczką zupełnie za darmo. Na pierwszym etapie wyślemy Ci instrukcję jak założyć konto UCAS powiązane z Elab.

3. Zaczynasz przygodę życia!:)

 

Zobacz infografikę procesu aplikacji z Elab na uczelnie partnerskie

JAKIE WYMAGANIA MUSZĘ SPEŁNIĆ?

 • Zdać lub spodziewać się zdać Polską Maturę na min. jednym rozszerzeniu na 50% aż do dwóch rozszerzeń na 75% na uczelniach partnerskich z wyższych miejsc w rankingu (Aplikanci spodziewający się 85% na trzech rozszerzeniach, powinni zobaczyć nasze Oferty Premium)
 • Mieć poziom języka angielskiego na min B1 - przewidywac około 60%na Maturze Rozszerzonej z Angielskiego. Nie musisz miec jeszcze testu językowego. Niektóre uczelnie w ogóle go nie wymagają. 
 • Jesli aplikujesz na kierunki artystyczne, potrzebne będzie portfolio. Twój konsultant powie ci jak i w jakim formacie je przygotować.
 • Mieć mnóstwo chęci i zapałtu do podjęcia nowych wyzwań!

O JAKICH TERMINACH WARTO PAMIĘTAĆ?

 • Dla aplikantów na medycynę, Oxford i Cambridge: 15 października
 • Dla aplikantów na pozostałe uczelnie: 15 stycznia lub na uczelnie partnerskie do 30 czerwca
 • Dla aplikantów na kierunki artystyczne: 24 marca
 • Odpowiedzi na oferty odebrane przed 31 marca: 6 maja
 • Ostateczny deadline aplikacji w aplikacji Clearing: 30 września
 • Otwarcie dodatkowe naboru: lipiec

JAK SFINANSOWAĆ STUDIA W ANGLII I WALII ?

 • Studia w Wielkiej Brytanii są płatne, jednak na studia licencjackie można ubiegać się o pożyczkę rządową, która jest przyznana każdemu obywatelowi Rzeczpospolitej Polski. 
 • O spłatę pożyczki nie należy się obawiać, gdyż następuje dopiero po osiągnięciu pewnych zarobków, a raty są dopasowane do ich wysokości. Jeśli przez 30 lat po ukończeniu studiów nie osiągnie się zarobków wystarczających na spłatę pożyczki studenckiej- pożyczka jest umarzana.
 • Jeśli pracujesz w Anglii lub Walii  min. 3 miesiące możesz dostać także bezzwrotny grant oraz dodatkowa pożyczke na życie, wpływająca na Twoje konto. Zapytaj o to konsultanta !
 • Studia w Walii są ok. 3 razy tańsze niż studia w Anglii gdyż dofinansowuje je rząd Walijski - także dla Polaków. Więcej na temat znajdziesz w zakładce Finanse i Stypendia

 

 Aby uzyskać więcej informacji o uniwersytecie, kierunkach lub rozpocząć proces aplikacyjny, skontaktuj się z jednym z konsultantów Elab na info@elab.edu.pl lub wypełnij formularz aplikacyjny

Kierunek Poziom Branże
,