Skontaktuj się z nami

602 751 351(22) 404 05 02

University of Portsmouth

University of Portsmouth położony jest na południowym wybrzeżu Anglii. Portsmouth to tętniące życiem miasto, w którym panuje najbardziej słoneczna pogoda w Wielkiej Brytanii. Studiuje tu ponad 20 000 studentów, z czego 4 000 to studenci zagraniczni z ponad 140 krajów świata. Uniwersytet złożony jest z dwóch miasteczek uniwersyteckich Guildhall (w centrum miasta) i Langstone (poza centrum). Natomiast kampus szkoły oddalony jest zaledwie 90 minut od centrum Londynu, a samo miasto położone jest również w niewielkiej odległości od takich lotnisk jak Heathrow i Gatwick. Uniwersytet w ciągu ostatnich dziesięciu lat przeznaczył ponad 100 milionów funtów na unowocześnienie laboratoriów, pracowni oraz sal wykładowych. University of Portsmouth 
znajduje się w ścisłej dziesiątce w rankingu najbardziej nowoczesnych uniwersytetów w Wielkiej Brytanii, oraz zajmuje 43 miejsce na liście najlepszych uniwersytetów w Wielkiej Brytani. University of Portsmouth cieszy się wspaniałą reputacją w jakości nauczania i wysokim poziomie satysfakcji swoich studentów.

Portsmouth, było niegdyś ważnym portem marynarki wojennej Wielkiej Brytanii, Port aktualnie pełni także funkcję bazy Królewskiej Marynarki Wojennej.

OPŁATY

Wyjazd na studia, nie tylko zagraniczne, obejmuje szereg kosztów, tzn. czesne, opłaty za zakwaterowanie, rachunki, koszty życia, materiały do nauki, transport na uczelnie.... Jednak zanim zrezygnujesz z marzeń i powiesz, że studia w UK, Danii lub Stanach Zjednoczonych są za drogie, poznaj koszty zwązane ze studiami zagranicznymi i sposoby na uzyskanie pożyczki z Elab! 

Licencjat (BA, BSc) full time: £9,000 / rok

Magister (MA, MSc) full time: £4600 - £8700 / rok (koszt zależny od kierunku studiów na odpowiednim wydziale)

 

LICENCJAT - BACHELOR DEGREE COURSES

University of Portsmouth akceptuje szereg miedzynarodowych kwalifikacji i egzaminów, takich jak A-levels, IB czy polska Matura.       W zależności od wybranego kierunku, uniwersytet wymaga od aplikantów z Polski następujących wyników ogólnych:

Matura: średnia z matury w zależności od kierunków 60-90% z przedmiotów podstawowych i 50-80% z dwóch przedmiotów rozszerzonych

Język angielski: IELTS – 6.0 ogółem, w tym min. 5.5 ze wszystkich części egzaminu

 

MAGISTER, STUDIA PODYPLOMOWE - MASTER DEGREE COURSES, POSTGRADUATE DIPLOMAS

Dyplom licencjata/inżyniera: na większość kierunków wymagana jest min. ocena dobra  (4)

Język angielski: IELTS – 6.07.0 ogółem, w tym min. 6.0 ze wszystkich części egzaminu

 

Studenci University of Porstmouth mają do wyboru 3 akademiki, w których mogą mieszkać : Guildhall Halls, Rees and Burrell Halls, Langstone Student Village. Guildhall Halls znajdują sę w samym centrum miasta, natomiast Rees and Burrell Halls położone jest blisko plaży, ale nadal niedaleko uniwersytetu. Zakwaterowanie w mieszkaniu studenckim czy akademiku to fantastyczny sposób na tworzenie nowych znajomości i rozwijanie relacji z innymi studentami w University of Porstmouth, co jest szczególnie polecane studentom pierwszego roku.

Rodzaje zakwaterowania i wyposażenie

Każdy akademik zapewnia zakwaterowanie w świetnie wyposażonych pokojach. Zakwaterowanie nie obejmuje wyżywienia, ale każdy student ma do dyspozycji wyposażoną kuchnię, gdzie może przygotowywać posiłki. Ceny za zakwaterowanie zawierają opłaty licznikowe i dostęp do Internetu. W każdym z akademików studenci mogą mieszkać w pokojach lub jednoosobowych mieszkaniach, z łazienką lub bez. 

 

Opłaty

Ceny są zależne od rodzaju zakwaterowania, wahają się od 88 GBP do ok. 155 GBP za tydzień. W akademiku Rees and Burrell Halls w cenę wliczone są dwa posiłki (ok 155 GBP/tydzień).

 

Opinie studentów

University of Portsmouth jest fantastyczną uczelnią.Znakomicie spędzam tam czas, mam dobry kontakt z wykładowcami i innymi studentami. W wolym czasie mogę szybko skoczyć na zakupy bo wszystko znajduje się blisko siebie! Samorząd studencki jest bardzo pomocny, zawsze można się do niego zgłosić jeśli ma się jakiś problem :)

University of Portsmouth to najlepsze doświadczenie jakie student może przeżyć!!!

Julia, Biological Sciences BSC

JAK BEZPŁATNIE APLIKOWAĆ Z ELAB NA SETKI KIERUNKÓW W ANGLII?

 

1. Napisz do nas poprzez formularz kontaktowy na dole strony lub, jeśli wiesz już na jakiej uczelni chcesz studiować, przez formularz aplikacyny. Na początku połączymy cię z indywidulanym konsultantem.

Jeden z naszych konsultantów przygotuje dla Ciebie staranną selekcję uniwersytetów wybranych spośród Uniwersytetow partnerskich Elab. Dzięki niemu poznasz wymagania dot. polskiej matury obowiązujące na Wyspach, koszty studiowania na danej uczelni oraz jej ofertę kierunkową.

Zobacz Nasz Zespół tutaj.

2. Wybierasz i aplikujesz. Pomagamy z dokumentami, listem motywacyjnym i pożyczką zupełnie za darmo. Na pierwszym etapie wyślemy Ci instrukcję jak założyć konto UCAS powiązane z Elab.

3. Zaczynasz przygodę życia!:)

 

Zobacz infografikę procesu aplikacji z Elab na uczelnie partnerskie

JAKIE WYMAGANIA MUSZĘ SPEŁNIĆ?

 • Zdać lub spodziewać się zdać Polską Maturę na min. jednym rozszerzeniu na 50% aż do dwóch rozszerzeń na 75% na uczelniach partnerskich z wyższych miejsc w rankingu (Aplikanci spodziewający się 85% na trzech rozszerzeniach, powinni zobaczyć nasze Oferty Premium)
 • Mieć poziom języka angielskiego na min B1 - przewidywac około 60%na Maturze Rozszerzonej z Angielskiego. Nie musisz miec jeszcze testu językowego. Niektóre uczelnie w ogóle go nie wymagają. 
 • Jesli aplikujesz na kierunki artystyczne, potrzebne będzie portfolio. Twój konsultant powie ci jak i w jakim formacie je przygotować.
 • Mieć mnóstwo chęci i zapałtu do podjęcia nowych wyzwań!

O JAKICH TERMINACH WARTO PAMIĘTAĆ?

 • Dla aplikantów na medycynę, Oxford i Cambridge: 15 października
 • Dla aplikantów na pozostałe uczelnie: 15 stycznia lub na uczelnie partnerskie do 30 czerwca
 • Dla aplikantów na kierunki artystyczne: 24 marca
 • Odpowiedzi na oferty odebrane przed 31 marca: 6 maja
 • Ostateczny deadline aplikacji w aplikacji Clearing: 30 września
 • Otwarcie dodatkowe naboru: lipiec

JAK SFINANSOWAĆ STUDIA W ANGLII I WALII ?

 • Studia w Wielkiej Brytanii są płatne, jednak na studia licencjackie można ubiegać się o pożyczkę rządową, która jest przyznana każdemu obywatelowi Rzeczpospolitej Polski. 
 • O spłatę pożyczki nie należy się obawiać, gdyż następuje dopiero po osiągnięciu pewnych zarobków, a raty są dopasowane do ich wysokości. Jeśli przez 30 lat po ukończeniu studiów nie osiągnie się zarobków wystarczających na spłatę pożyczki studenckiej- pożyczka jest umarzana.
 • Jeśli pracujesz w Anglii lub Walii  min. 3 miesiące możesz dostać także bezzwrotny grant oraz dodatkowa pożyczke na życie, wpływająca na Twoje konto. Zapytaj o to konsultanta !
 • Studia w Walii są ok. 3 razy tańsze niż studia w Anglii gdyż dofinansowuje je rząd Walijski - także dla Polaków. Więcej na temat znajdziesz w zakładce Finanse i Stypendia

 

 Aby uzyskać więcej informacji o uniwersytecie, kierunkach lub rozpocząć proces aplikacyjny, skontaktuj się z jednym z konsultantów Elab na info@elab.edu.pl lub wypełnij formularz aplikacyjny

Kierunek Poziom Branże
,