Skontaktuj się z nami

602 751 351(22) 404 05 02

Studia w Anglii

Myślisz o studiach w Wielkiej Brytanii?

Dobrze trafiłeś!

Elab bezpłatnie pomoże Ci w aplikacji na brytyjskie uczelnie!

Aplikacja z Elab w 4 prostych krokach:

studia w wielkiej brytanii, aplikacja na studia w anglii, studia w anglii

Jak Elab może Ci pomóc w aplikacji na studia w Anglii?

Elab świadczy usługi strategicznego doradztwa edukacyjnego. Pomagamy się dostać na wymarzone studia w Anglii i robimy to dobrze!

DARMOWA POMOC W APLIKACJI NA STUDIA W ANGLII

W ofercie posiadamy szereg instytucji partnerskichktórych oferty prezentujemy Polskim aplikantom. Zapoznaj się ze szczegółowym opisem tego, jak możemy Ci pomóc TUTAJ

Przez lata działalności wyselekcjonowaliśmy uczelnie, które gwarantują satysfakcję studenta i wysoką jakość nauczania. Pracujemy w ścisłej relacji z nimi, dzięki temu możemy upewnić się, że Twoja aplikacja jest rozpatrzona dokładnie i z należytą uwagą.

To szkoły pokrywają koszty naszej pracy – nie Ty, dlatego nie musisz martwić się o koszty współpracy z Elab. Zupełnie bezpłatnie upewnimy się, że proces aplikacji jest dla Ciebie łatwy, bezstresowy i przyjemny.

Studia w Anglii – czy trudno się dostać?

Zasadniczo nie jest trudno dostać się na studia w Anglii. Każdy, kto mówi Ci, że nauka za granicą to skomplikowany i ciężki proces, z pewnością nie ma racji. Żeby rozpocząć studia w Anglii, musisz spełnić kilka warunków formalnych i otrzymać na egzaminie maturalnym wymagane oceny. Tylko tyle i aż tyle. Nie bój się, że rekrutacja przerośnie osobę zza granicy. Cały proces jest tak zaplanowany, by każdy mógł sobie z nim poradzić. Niżej znajdziesz informacje jak dostać się na wymarzone studia w Anglii.

Co teraz?

1. Skontaktuj się z nami i umów na bezpłatne spotkanie konsultacyjne

Na spotkaniu ocenimy Twoje szanse oraz zaproponujemy szkoły z portfolio uczelni Elab, do których możesz złożyć aplikację. Proponując Ci szkoły, bierzemy pod uwagę Twoje ambicje, predyspozycje i wymarzony kierunek - do każdego aplikanta podchodzimy indywidualnie.

2. Studia w Anglii – wybierz uczelnie i kierunek

To trudna decyzja, jednak jesteśmy świetnie przeszkoleni w ofercie edukacyjnej brytyjskich uczelni. Znamy kierunki, o których Tobie nawet się nie śniło :)

3. Zaaplikuj na studia w Wielkiej Brytanii

Nasza misja i powód, dla którego przychodzimy codziennie do pracy jest jedna: chcemy, abyś dostał się na wymarzone studia w Wielkiej Brytanii. Kochamy naszą pracę, bo pozwala spełniać Twoje marzenia. Każdy aplikant Elabu ma do dyspozycji indywidualnego konsultanta, który jest ekspertem w dziedzinie aplikacji na brytyjskie uczelnie. Razem z nim sprawnie skompletujesz niezbędne dokumenty.

4. Wyjedź na studia w Anglii i dołącz do społeczności studentów Elab

Mamy swoich na miejscu, dlatego upewnimy się, że zarówno w trakcie przygotowań, jak i podczas pierwszych dni w szkole będziesz czuł się dobrze i pewnie. To duża zmiana, jednak my również kiedyś przez to przechodziliśmy - wiemy z czym to się je :)

Nie możemy się doczekać, aż Cię poznamy!

Dlaczego warto wybrać studia w Anglii?

 • W Wielkiej Brytanii panuje przekonanie, że to uczelnia jest dla Studenta (a nie odwrotnie), przez co jakość świadczonych przez nią usług jest stale doskonalona
 • Tydzień liczy ok. 15 godzin zajęć, dzięki czemu nie wypełnia się planu niepraktycznymi wykładami
 • Średnia pensja po skończonych studiach w Anglii jest około 5 razy wyższa niż ta w Polsce
 • Studia za granicą otwierają  przed Tobą świat możliwości na wszystkich kontynentach
 • Wykłady są prowadzone przez profesjonalistów - ludzi, którzy pracują w danej branży, dzięki temu przekazywana wiedza jest aktualna, a na zajęciach analizuje się realne problemy
 • Brytyjskie Uczelnie kładą nacisk na indywidualną naukę oraz pracę w grupach. Każdy uczeń ma przydzielonego opiekuna, do którego może się zgłosić w razie problemów
 • Kierunek studiów w Anglii składa się z przedmiotów (modułów), które każdy student może sobie dobierać w zależności od zainteresowań.

Kto może studiować w Wielkiej Brytanii?

 • Każdy, kto zdaje Polską Maturę lub IB 
 • Nie wszystkie uniwersytety w Anglii wymagają przedmiotów rozszerzonych - zapytaj nas o propozycje jeśli zdajesz tylko podstawy
 • Na niektóre uczelnie w Anglii musisz zdawać egzamin językowy IELTS, ale nie na wszystkie. Czasami Matura rozszerzona lub angielski na IB wystarczy. Testu nie musisz zdawać aż do wakacji po maturze, co oznacza, że w momencie aplikacji nie musisz mieć go nawet w planach :)
 • Nie wszystkie kierunki wymagają konkretnych przedmiotów na Maturze. Uniwersytety w Anglii są dość elastyczne w tej kwestii. Skontaktuj się z nami, a powiemy Ci jakie są wymagania na konkretną uczelnię i kierunek 
 • Jeśli wydaje Ci się, że Twoje wyniki z matur lub przewidywane rezultaty nie są wystarczająco wysokie - nie rezygnuj z marzeń o aplikacji. Skontaktuj się z konsultantem Elab, a na pewno pomożemy Ci dobrać uczelnię, która spełni Twoje oczekiwania.

Studia w Anglii – czy tylko Matura się liczy?

Na Uniwersytety w Wielkiej Brytanii można aplikować z polską maturą. Jednak sama matura to nie wszystko. Bardzo ważne przy aplikacji na studia w Anglii jest to, czym się interesujemy, jakie są nasze pasje, dlaczego jesteśmy odpowiednimi kandydatami na konkretną uczelnię oraz umiejętność opisania tego w Personal Statement. 

Oprócz formalnych kwalifikacji, aplikując musisz przedstawić dwa dokumenty aplikacyjne

Personal Statement - czyli list motywacyjny

oraz

Referencję od nauczyciela

Przy pisaniu obydwu dokumentów uzyskasz pełną pomoc od Twojego indywidualnego konsultanta Elab.

Studia w Anglii – finanse

Studia w Wielkiej Brytanii są płatne, jednak na studia licencjackie można ubiegać się o pożyczkę rządową, która jest przyznawana każdemu obywatelowi Rzeczpospolitej Polski. O spłatę pożyczki nie należy się obawiać, gdyż następuje dopiero po osiągnięciu pewnych zarobków, a raty są dopasowane do ich wysokości. Jeśli przez 30 lat po ukończeniu studiów nie osiągnie się zarobków wystarczających na spłatę pożyczki studenckiej- pożyczka jest umarzana.

Pozytywna decyzja. Co teraz zrobić?

Otrzymałeś pozytywną decyzję od angielskiej uczelni? Gratulacje! To znaczy, że studia w Anglii to marzenie, które właśnie zaczęło się spełniać. Kolejnymi krokami jest przygotowanie się do wyjazdu. Przed Tobą kilka ważnych tygodni, podczas których musisz zaplanować swój pobyt w Anglii.

Studia w Anglii – nie jesteś sam

Z początku studia w Anglii, daleko od domu, mogą napawać Cię strachem, ale uwierz, że nie zostawimy Cię z tym samego. Z naszej strony możesz liczyć na pomoc w znalezieniu zakwaterowania oraz ogólnym zaaklimatyzowaniu. W pierwszym, najtrudniejszym okresie, będziemy Cię wspierać i sprawimy, że studia w Anglii nie będą aż tak stresujące, jak może Ci się to wydawać. Nasz pracownik będzie do Twojej dyspozycji i chętnie odpowie na każde pytanie, które może pojawić się na początku nauki. Dodatkowo, skontaktujemy Cię z innymi osobami z Polski, które wybrały studia w Anglii i uczą się na Twojej uczelni. Dzięki temu na miejscu będziesz mieć dostęp do osób z podobnymi doświadczeniami. Spełnij swoje marzenia i rozpocznij z nami swoje wymarzone studia w Anglii!