Skontaktuj się z nami

602 751 351(22) 404 05 02

WOLONTARIAT DLA LICEALISTÓW- MEDYCYNA

 

Młodzież w wieku 16-19 lat zapraszamy do wzięcia udziału w naszych programach krótkoterminowych.  Każdy z nich jest połączeniem podróżowania, zajęć praktycznych i dydaktycznych realizowanych w lokalnych instytucjach takich jak szpitale, domy dziecka, parki narodowe i nie tylko. 

Korzyści
Udział w projektach młodzieżowych daje wyjątkową możliwość rozwoju kompetencji zawodowych, a także pozwala zweryfikować swoje plany co do powziętego wyboru kierunku studiów. To także wspaniała zabawa z ludźmi z całego świata, rozwój umiejętności językowych i wyjątkowa lekcja otwartości na odmienne kultury.

Programy dla młodzieży w szczególności polecamy tym z Was, którzy myślą o studiowaniu za granicą – udział w wolontariacie międzynarodowym pozwoli uzyskać dodatkowe punkty w procesie rekrutacyjnym na wyższe uczelnie w Wielkiej Brytanii i USA.

Organizacja i bezpieczeństwo
Uczestnicy programów młodzieżowych są pod stałą opieką pracowników naszych lokalnych biur rozsianych po całym świcie. Opiekę merytoryczną sprawują pracownicy organizacji, w których uczestnicy będę realizować projekt.  Każdy uczestnik jest odbierany przez naszych pracowników z lotniska, a następnie przewożony do naszego biura na spotkanie z pozostałymi uczestnikami projektu. W większości przypadków uczestnicy zakwaterowani są parami u lokalnych rodzin goszczących, tam serwowane jest również wyżywienie. Daje to wspaniałą okazję do zagłębienia się w lokalną kulturę i integracje z lokalną społecznością. 

Terminy
Programy dla młodzieży realizowane są tylko w trakcie wakacji. W przeciwieństwie do pozostałych naszych projektów, gdzie to uczestnicy wybierają termin i długość wyjazdu, programy dla młodzieży mają wyznaczone terminy rozpoczęcia i zakończenia.

PROGRAMY:

Medycyna & nauka j. hiszpańskiego w Argentynie

Wolontariat ten łączy w sobie wymagające lekcje języka hiszpańskiego z wyjątkową możliwością bezpośredniego podpatrywania pracy lekarzy. W związku z tym, że Argentyna w wielu kwestiach podobna jest do Europy, możliwość obcowania z nowoczesną techniką stosowaną w tutejszych szpitalach będzie niezwykle przydatna dla każdego, kto pragnie w przyszłości studiować medycynę.

Wraz z innymi wolontariuszami mieszkać będziesz i pracować będą w Kordobie-mieście o światowym znaczeniu dla nauki i turystyki. Zagwarantowane będziecie mieli 2 godziny nauki języka hiszpańskiego dziennie, co znacząco przyczyni się do rozwoju Waszych umiejętności językowym. Zajęcia te są interaktywne, wobec czego możesz liczyć na motywację i zapał do nauki na każdym jej etapie. Dzięki temu, że lekcje będą zawierać również słownictwo medyczne, będziesz mógł zastosować nowo nabytą wiedzę w praktyce, rozmawiając z tutejszymi pracownikami szpitala i jego pacjentami. Bez względu na to, czy chcesz opanować podstawy tego języka, czy też poglębiać jego znajomość, możesz być pewien, że nauczanie będzie dostosowane do poziomu Twoich kompetencji językowych.

W weekend, będącym czasem wolnym od pracy, odwiedzimy urokliwe argentyńskie wioski położone na górskich pasmach.

Medycyna w Indiach

Projekt młodzieżowy Medycyna w Indiach jest doskonałą okazją dla każdego, kto myśli o podjęciu studiów medycznych i chciałby się wcześniej przekonać czy chciałby w przyszłości wykonywać zawód lekarza.

W ciągu dwóch lub czterech tygodni trwania projektu spędzisz czas w różnych ośrodkach medycznych, w których zapoznasz się ze sposobem funkcjonowania miejscowej służby zdrowia, przyjrzysz się pracy lekarzy i pomożesz im w wykonywaniu badań. Podczas pobytu będziesz mieć również możliwość odwiedzenia szpitala dla trędowatych założonego przez Matkę Teresę z Kalkuty.

Docelowym miejscem odbywania projektu medycznego jest Jaipur, zwany Różowym Miastem. Zostaniesz tam zakwaterowany w hotelu lub u jednej z miejscowych rodzin goszczących, dzięki czemu bliżej poznasz hinduską kulturę.

Uczynisz to równie skutecznie, odwiedzając najciekawsze miejsca w północnych Indiach, takie jak majestatyczny Tadż Mahal w Agrze. W czasie trwania projektu Projects Abroad zadba o to, abyś się nie nudził, a lekarze w szpitalach, które będziesz wizytować, dołożą wszelkich starań, abyś poszerzył swoją wiedzę i zdobył nowe umiejętności. 

Medycyna na Jamajce

Wolontariat w ramach projektu medycznego na Jamajce będzie niesamowitym przeżyciem dla każdego, kto marzy o karierze lekarza.  Jako uczestnik programu zdobędziesz wiele cennych doświadczeń zawodowych u boku doświadczonych i chętnych do pomocy pracowników tutejszej służby zdrowia.

Podczas pobytu na Jamajce będziesz miał okazję przyjrzeć się z bliska pracy lekarzy i pielęgniarek. Na pewno nie będziesz się nudził, ponieważ oferta naszego programu jest bardzo różnorodna. Pierwszego tygodnia przebywać będziesz bowiem w pobliskim szpitalu, a drugiego- w spejcalistycznym ośrodku zdrowia.  Podczas pobytu w szpitalu będziesz miał wyjątkową możliwość pracować na oddziale nie tylko na oddziałach takich jak chirurgia i pediatria, ale i rentgen oraz w laboratorium i w szpitalnej aptece. Sprawdź się w wymarzonej roli!

Choć wolontariat na Jamajce należy do najbardziej pracowitych, nie zabraknie Ci czasu na poznawanie tego niezwykłego kraju.

Medycyna w Kenii

Udział w projekcie medycznym w Kenii jest niesamowita okazją dla każdego, kto w przyszłości pragnie podjąć studia medyczne i zobaczyć, jak wygląda praca lekarzy w krajach rozwijających się. Projekt ten realizowany jest w mieście Nakuru w południowo – zachodniej części Kenii. To jedno z największych miast w tym kraju usytuowane jest na skraju wyjątkowego parku narodowego.

Wolontariusze pracować będą w lokalnym szpitalu pod okiem doświadczonych lekarzy. W trakcie realizacji projektu będziesz miał również możliwość pracy w lokalnej przychodni w biedniejszej dzielnicy miasta oraz uczestniczenia w warsztatach medycznych na temat HIV i chorób tropikalnych. Wolontariusze będą także zaangażowani w badania okresowe prowadzone w miejscowych przedszkolach i domach dziecka. Staniesz przed wyjątkową szansą poprowadzenia prezentacji dla najmłodszych Kenijczyków, podczas których opowiesz im, jak dbać o zdrowie o higienę. Twoja praca może przynieść im wiele dobrego!

Kulturę Kenii i jej zwyczaje pomoże Ci poznać pobyt u lokalnej rodziny, która gościć Cię będzie w trakcie trwania projektu.

Medycyna w Mongolii

Będziesz pracować w najważniejszych szpitalach Ułan Bator pod nadzorem lekarzy różnych specjalizacji. Po przybyciu na miejsce, odbędziesz zajęcia wprowadzające, które przybliżą Ci podstawowe umiejętności zawodowe oraz mongolskie obyczaje i zasady życia społecznego. Opuścisz to miejsce z nowymi doświadczeniami medycznymi oraz cenną wiedzą na temat fascynującej kultury mongolskiej.

Oprócz obowiązków, czeka Cię również wiele przyjemności i wycieczek, m.in do  Parku Narodowego Terelj, w którym będziesz miał możliwość przyjrzeć się z bliska dzikim konim i jeździć na wielbłądzie. Tutejsze widoki są niespotykane! Weźmiesz także udział w tradycyjnym mongolskim grillowaniu, które będzie doskonałą okazją do zapoznania się bliżej z innymi wolontariuszami-rówieśnikami i wymianą doświadczeń.

Medycyna w Nepalu

Uczestnicy programu pierwszy dzień spędzą właśnie w stolicy Nepalu, skąd w kolejnym dniu zostaną przewiezieni do Bharatpur. W Bharatpur ma swoją siedzibę wielospecjalistyczny szpital uniwersytecki, w którym będzie realizowany projekt. Będziesz miał okazdję zdobyć doświadczenie na wybranych przez siebie oddziałach, gdzie zostaniesz zaangażowani w pomoc w podstawowych czynnościach (wszystko to odbywać się będzie pod stałą opieką lekarzy). Część zajęć będzie miała charakter wykładów prowadzonych przez pracowników naukowych tamtejszego uniwersytetu medycznego.

Podczas pobytu w Nepalu wszyscy uczestnicy zakwaterowani będą w hostelu wraz z opiekunami naszego programu. W trakcie weekendowej wycieczki odwiedzimy okoliczne świątynie i udamy się do serca pięknego Parku Narodowego Chitwan. Wieczorami natomiast będziesz miał okazję odpocząć i bawić się przy różnych zabawach i grach integracyjnych, organizowanych przez pracowników naszego biura. Poznasz dzięki temu wiele niebanalnych osobowości i kultur- wolontariusze pochodzić będą bowiem z całego świata. Warto skorzystać z takiej okazji!

Medycyna w Peru

Peru należy do krajów, w których będziesz miał możliwość zobaczyć na własne oczy działalność lekarzy pracujących w krajach rozwijających się. Projekt medyczny w Peru realizowany będzie zarówno w prywatnych, jak i publicznych szpitalach, dzięki czemu zobaczysz, jak pełnym kontrastów jest kraj doliny Inków.

Przez 2 tygodnie wolontariusze będą dzielić swój czas, podglądając pracę lekarzy i uczęszczając na warsztaty medyczne - zajęcia te będą doskonałą okazją sprawdzenia się dla osób widzących swoją przyszłość właśnie w tym zawodzie. Podczas pobytu w Peru poznasz działanie tutejszej służby zdrowia oraz specyfikę problemów, z jakimi się boryka. Wolontariusze, śledząc pracę miejscowych lekarzy, będą mogli nie tylko zadawać im pytania, ale też omawiać z nimi poszczególne przypadki chorób pacjentów - będziesz ważną częścią zespołu! Warto dodać, iż projekt medyczny w Peru obejmuje również kurs języka hiszpańskiego, kładąc nacisk na naukę słownictwa z zakresu nauk medycznym, dzięki czemu łatwiej porozumiesz się z potrzebującymi pomocy chorymi.

W czasie pobytu w Peru wszyscy wolontariusze zamieszkają w domach miejscowych rodzin w samym sercu historycznego dla tego regionu mieście Cuzco. Będzie to doskonała możliwość poznania miejscowych zwyczajów i kultury oraz nawiązaniu bliższych kontaktów z innymi wolontariuszami.

Medycyna w Ghanie

asięg naszego projektu obejmuje nie tylko pracę społeczną w tutejszych szkołach i obozach, ale i lokalnych szpitalach oraz klinikach. Podczas wolontariatu w służbie zdrowia Cape Coast uczestniczyć będziesz w pracach takich jak opatrywanie ran, sprawdzanie stanu zdrowia niemowląt czy przeprowadzanie testów na malarię oraz asystować przy doskonale działających tu programach szczepień. Nie musisz obawiać się pracy z chorymi, ponieważ wszystkie Twoje działania kontrolować będą pracujący razem z Tobą lekarze.

Wyjątkową okazją do poznania przez Ciebie barwnej kultury Ghany będzie pobyt u goszczących Cię w czasie trwania wolontariatu lokalnych rodzin. Niezwykła gościnność i serdeczność tutejszej ludności na długo pozostanie w Twojej pamięci.

Medycyna w Tanzanii

Program ten pozwala wolontariuszom poznać wszystkie aspekty systemu opieki zdrowotnej w Tanzanii. Uczestnicy projektu zostaną zakwaterowani w Aruszy- czwartego co do wielkości miasta kraju. Praca będzie zróżnicowana i satysfakcjonująca- jednego dnia możesz śledzić pracę miejscowych lekarzy w dużym szpitalu, a drugiego leczyć miejscowych Masajów na wsi.  Podczas spędzonych tu dwóch tygodni będziesz mógł również odwiedzić miejscowe domy dziecka, w których będziesz miał za zadanie bawić się z dziećmi oraz prowadzić interaktywne prezentacje, które dotyczyć będą różnych kwestii opieki zdrowotnej. Będziesz zdziwony, jak uważnymi słuchaczami potrafią być najmłodsi!.

Będziesz mieć również okazję uczestniczyć w medycznych sympozjach, podczas których dowiesz się więcej o aktualnych problemach tutejszej ludności, takich jak HIV czy choroby tropikalne. Przez lata Tanzania starała się uczyć jej mieszkańców o potrzebie zachowania środków ostrożności i dbania o własne zdrowie, jednak wiele osób nadal prezentuje niewielki poziom wiedzy na ten temat. Może do poprawy świadomości Tanzańczyków przyczynisz się właśnie Ty?

 

Koszty

 

 

2 tygodnie

+tydzień

4 tygodnie

Medycyna i nauka hiszpańskiego w Argentynie

8 495 zł

1 895 zł

11 520 zł

Medycyna w Indiach

7 670 zł

1 620 zł

10 420 zł

Medycyna na Jamajce

9 045 zł

1 895 zł

-

Medycyna w Kenii

8 220 zł

1 620 zł

-

Medycyna w Mongolii

7 670 zł

1 620 zł

-

Medycyna w Nepalu

6 020 zł

1 345 zł

8 220 zł

Medycyna w Peru

8 220 zł

1 620 zł

10 970 zł

Medycyna w Ghanie

8 220 zł

1 620 zł

10 970 zł

Medycyna w Tanzanii

8 220 zł

1 620 zł

10 970 złAby dowiedzieć się więcej o wolontriacie skontaktuj się z jednym z konsultantów Elab na info@elab.edu.pl, lub wypełnij formularz kontaktowy.