Skontaktuj się z nami

602 751 351(22) 404 05 02

Sheffield Hallam University


ZAKWATEROWANIE 

 Sheffield Hallam University oferuje pokoje w 31 akademikach, ulokowanych w róznych częściach miasta, z czego większość znajduję się w pobliżu kampusów.
Zakwaterowanie w mieszkaniu studenckim czy akademiku to fantastyczny sposób na tworzenie nowych znajomości i rozwijanie relacji z innymi studentami w Sheffield Hallam University, co jest szczególnie polecane studentom pierwszego roku.

 

RODZAJE ZAKWATEROWANIA I WYPOSAŻENIE

Każdy akademik zapewnia zakwaterowanie w świetnie wyposażonych pokojach. Zakwaterowanie nie obejmuje wyżywienia, ale każdy student ma do dyspozycji wyposażoną kuchnię, gdzie może przygotowywać posiłki. Ceny za zakwaterowanie zawierają opłaty licznikowe i dostęp do Internetu. W każdym z akademików studenci mogą mieszkać w pokojach lub jednoosobowych mieszkaniach, z łazienką lub bez. 

 OPŁATY

Ceny są zależne od rodzaju zakwaterowania, wahają się od 86 GBP do ok. 165 GBP za tydzień.

 

 


O UCZELNI 

Sheffield Hallam University został założony ponad 170 lat temu jak uczelnia artystyczna i na przełomie lat stała się 6stą co do wielkośći publiczną szkoła w Wielkiej Brytanii. Obecnie można studiować na aż 19 wydziałach oraz uczy się tam ponad 30 tysięcy studentów z czego 4,000 to studenci z zagranicy.
Uczelnia słynie z zaangażowanych i doskonałych wykładowców, którzy starają się przekazać studentom praktyczną wiedzą, tak aby dać im mozliwość maksymilizacji swoich szans na rynku pracy. Ten uniwersytet stawia na keatywność, przedsiębiorczość oraz umiejętność logicznego myślenia.

SHU współpracuje z wieloma firmami, które prowadzą gościnne wykłady oraz zapraszają studentów do współpracy przy organizacji wielu ważnych projektów, bo to aby dać im możliwość rozwoju. 

Sheffield Hallam University posiada 2 kampusy: City Campus oraz Collegiate Crescent Campus.

Sheffield jest położone w północnej Anglii, w hrabstwie South Yorkshire. Populacja metropolii Sheffield wynosi ponad 1,5 miliona mieszkańców, co czyni ją trzecią co do wielkości metropolią w Wielkiej Brytanii. 
Miasto jest częściowo położone w obrębie parku narodowego Peak District i jest jednym z najbadzrdziej zazielenionych miast w Anglii !

W Sheffield odbywa się wiele koncertów (Arctic Monkeys stąd pochodzą!!) oraz eventów sportowych (mieści się tutaj siedziba zespołu Formuły 1 - Virgin Racing!).

 DACZEGO SHEFFIELD HALLAM UNIVERSITY? 
OPŁATY


Wyjazd na studia, nie tylko zagraniczne, obejmuje szereg kosztów, tzn. czesne, opłaty za zakwaterowanie, rachunki, koszty życia, materiały do nauki, transport na uczelnie.... Jednak zanim zrezygnujesz z marzeń i powiesz, że studia w UK, Danii lub Stanach Zjednoczonych są za drogie, poznaj koszty zwązane ze studiami zagranicznymi i sposoby na uzyskanie pożyczki z Elab! 

Licencjat (BA, BSc) full time: £9,000 / rok

Magister (MA, MSc) full time: £6,400 - £8,530 (koszt zależny od kierunku studiów na odpowiednim wydziale)LICENCJAT - BACHELOR DEGREE COURSES

Sheffield Hallam University akceptuje szereg miedzynarodowych kwalifikacji i egzaminów, takich jak A-levels, IB czy polska Matura.       W zależności od wybranego kierunku, uniwersytet wymaga od aplikantów z Polski następujących wyników ogólnych:

Matura: średnia z dwóch rozszerzonych matur dla większości kierunków to 65-75% oraz 60% z matur podstawowych.

Język angielski: IELTS – 6.0 ogółem, w tym min. 5.5 ze wszystkich części egzaminu

 

MAGISTER, STUDIA PODYPLOMOWE - MASTER DEGREE COURSES, POSTGRADUATE DIPLOMAS

Dyplom licencjata/inżyniera: na większość kierunków wymagana jest min. ocena dobra  (4)

Język angielski: IELTS – 6.5 - 7.0 ogółem, w tym min. 6.0 ze wszystkich części egzaminu


OPINIE STUDENTÓW

"Hej! Jestem Ania i studiuje Events Management.
Sheffield jest fantastycznym miastem do życia i studiowania! Naprawdę każdy może znaleźć coś dla siebie ! Są piękne parki, mnóstwo eventów sportowych, festiwale oraz urocze kawiarnie! Ze względu na ilość studentów życie nocne jest fantastyczne! Zawsze spotkacie kogoś znajomego w pobliskim klubie czy klimatycznym pub'ie .
Budynki uniwersyteckie i kampusy są bardzo nowoczesne i dobrze wyposażone, a wykładowcy bardzo pomocni.
Studenci Sheffield Hallam są jak jedna wielka rodzina!
Nie mogłam lepiej trafić z wyborem uniwersytetu! " 

Ania, Events Management BA

JAK BEZPŁATNIE APLIKOWAĆ Z ELAB NA SETKI KIERUNKÓW W ANGLII?

 

1. Napisz do nas poprzez formularz kontaktowy na dole strony lub, jeśli wiesz już na jakiej uczelni chcesz studiować, przez formularz aplikacyny. Na początku połączymy cię z indywidulanym konsultantem.

Jeden z naszych konsultantów przygotuje dla Ciebie staranną selekcję uniwersytetów wybranych spośród Uniwersytetow partnerskich Elab. Dzięki niemu poznasz wymagania dot. polskiej matury obowiązujące na Wyspach, koszty studiowania na danej uczelni oraz jej ofertę kierunkową.

Zobacz Nasz Zespół tutaj.

2. Wybierasz i aplikujesz. Pomagamy z dokumentami, listem motywacyjnym i pożyczką zupełnie za darmo. Na pierwszym etapie wyślemy Ci instrukcję jak założyć konto UCAS powiązane z Elab.

3. Zaczynasz przygodę życia!:)

 

Zobacz infografikę procesu aplikacji z Elab na uczelnie partnerskie

JAKIE WYMAGANIA MUSZĘ SPEŁNIĆ?

 • Zdać lub spodziewać się zdać Polską Maturę na min. jednym rozszerzeniu na 50% aż do dwóch rozszerzeń na 75% na uczelniach partnerskich z wyższych miejsc w rankingu (Aplikanci spodziewający się 85% na trzech rozszerzeniach, powinni zobaczyć nasze Oferty Premium)
 • Mieć poziom języka angielskiego na min B1 - przewidywac około 60%na Maturze Rozszerzonej z Angielskiego. Nie musisz miec jeszcze testu językowego. Niektóre uczelnie w ogóle go nie wymagają. 
 • Jesli aplikujesz na kierunki artystyczne, potrzebne będzie portfolio. Twój konsultant powie ci jak i w jakim formacie je przygotować.
 • Mieć mnóstwo chęci i zapałtu do podjęcia nowych wyzwań!

O JAKICH TERMINACH WARTO PAMIĘTAĆ?

 • Dla aplikantów na medycynę, Oxford i Cambridge: 15 października
 • Dla aplikantów na pozostałe uczelnie: 15 stycznia lub na uczelnie partnerskie do 30 czerwca
 • Dla aplikantów na kierunki artystyczne: 24 marca
 • Odpowiedzi na oferty odebrane przed 31 marca: 6 maja
 • Ostateczny deadline aplikacji w aplikacji Clearing: 30 września
 • Otwarcie dodatkowe naboru: lipiec

JAK SFINANSOWAĆ STUDIA W ANGLII I WALII ?

 • Studia w Wielkiej Brytanii są płatne, jednak na studia licencjackie można ubiegać się o pożyczkę rządową, która jest przyznana każdemu obywatelowi Rzeczpospolitej Polski. 
 • O spłatę pożyczki nie należy się obawiać, gdyż następuje dopiero po osiągnięciu pewnych zarobków, a raty są dopasowane do ich wysokości. Jeśli przez 30 lat po ukończeniu studiów nie osiągnie się zarobków wystarczających na spłatę pożyczki studenckiej- pożyczka jest umarzana.
 • Jeśli pracujesz w Anglii lub Walii  min. 3 miesiące możesz dostać także bezzwrotny grant oraz dodatkowa pożyczke na życie, wpływająca na Twoje konto. Zapytaj o to konsultanta !
 • Studia w Walii są ok. 3 razy tańsze niż studia w Anglii gdyż dofinansowuje je rząd Walijski - także dla Polaków. Więcej na temat znajdziesz w zakładce Finanse i Stypendia

 

 Aby uzyskać więcej informacji o uniwersytecie, kierunkach lub rozpocząć proces aplikacyjny, skontaktuj się z jednym z konsultantów Elab na info@elab.edu.pl lub wypełnij formularz aplikacyjny

Kierunek Poziom Branże
,