Skontaktuj się z nami

602 751 351(22) 404 05 02

Riga Stradins University

 

Uniwersytet w Rydze to jeden z najlepszych i najbardziej zaawansowanych w edukacji wyższej w rejonie Bałtyckim. Siedzibą Riga Stradins University jest Ryga - miasto założone w 1201 roku, które zachwyca tradycją i historią. Pozwala studentom cieszyć się wszystkimi przywilejami mieszkańców dużych miast, umożliwiając im rozwój kulturalny, sportowy, oraz doskonałą rozrywkę. Wykładowcy Riga Stradins University to profesjonaliści w swoich dziedzinach zawodowych. Misją RSU jest wysokiej jakości kształcenie studentów w dziedzinach takich jak : medycyna, stomatologia, farmakologia i fizjoterapia. Korzenie szkoły sięgają czasów radzieckich, gdy w 1950 wyodrębniono Wydział Medycyny z Uniwersytetu Łotwy, przekształcając go w Ryski Instytut Medyczny. Po 1990 roku uczelnia funkcjonowała jako Medyczna Akademia Łotwy, natomiast w 2002 roku otrzymała swoją obecną nazwę. Dyplom RSU otwiera drogę zawodową zarówno na Łotwie jak i na całym świecie. Absolwenci Riga Stradins University leczą obecnie pacjentów w jednych z największych szpitali na Łotwie i Europie. Absolwentem medycyny na RSU jest były prezydent Republiki Łotewskiej – Valdis Zatlers!

Nauka w Riga Stradins University:

Program nauczania na Riga Stradins University oparty jest nie tylko na zapamiętywaniu informacji, lecz także na rozwoju analitycznego i krytycznego myślenia. Celem RSU jest nauka studentów według profesjonalnego programu medycznego oraz przygotowanie ich i wykształcenie na wykwalifikowanych lekarzy. Rok szkolny na Łotwie trwa 40 tygodni – zaczyna się we wrześniu, a kończy w czerwcu. W grudniu i styczniu oraz maju i czerwcu przeprowadzane są sesje egzaminacyjne. Na uniwersytecie studiuje  około 6000 studentów, których edukacja jest uznawana zarówno w krajach UE, jak i poza nią. Studenci pracują w małych grupach do 12 osób, a wykłady i ćwiczenia prowadzone są w języku angielskim przez specjalistów europejskich klinik i uniwersytetów. Można rozpocząć naukę w semestrze zimowym lub letnim.

· Wrzesień – składanie dokumentów od 1. maja do 15. czerwca

· Styczeń - składanie dokumentów od 1. września do 15. października

Czesne:

Studia na Łotwie są płatne, stawki zależą od etapu studiów i kierunku.

 

* Dla studentów z wybitnymi wynikami, którzy bez problemu ukończyli poprzednie 5 lat - 10000 EUR

** Dla obywateli UE

*** Dla obywateli spoza UE

  • Application fee of EUR 100.00 (single non-refundable payment)

  • Bond money deposit EUR 300.00 (refundable)

  • Registration administration fee EUR 1500.00 (single non-refundable payment)

Stypendia

Na państwową pomoc w opłaceniu studiów liczyć mogą studenci osiągający najlepsze wyniki w nauce. Dostępne są też stypendia socjalne oraz kredyty studenckie – na opłacenie czesnego lub pokrycie kosztów utrzymania. Kredyt trzeba zacząć spłacać najpóźniej rok po ukończeniu nauki.

Zakwaterowanie w Rydze :

Mieszkanie w Rydze jest dużo tańsze niż w pozostałych europejskich miastach. W pierwszych dniach studenci wybierają zakwaterowanie w hotelu, natomiast z wynajęciem mieszkania pomoże Ci uczelnia. Ceny utrzymania na Łotwie są bardzo porównywalne z Polskimi. Miesięcznie za mieszkanie zapłacisz równowartość 215-400 euro, a za pokój od 100 do 170 euro. Jednakże koszty utrzymania pomagają pokryć kredyty studenckie bądź stypendia socjalne.

  Aby dowiedzieć się więcej o kierunku lub rozpocząć proces aplikacyjny, skontaktuj się z jednym z konsultantów Elab na info@elab.edu.pl, lub wypełnij formularz kontaktowy.