Skontaktuj się z nami

602 751 351(22) 404 05 02

JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁA APLIKACJA?

Proces aplikacji na studia w Wielkiej Brytanii składa się z kilku etapów. Przeprowadzimy Cię przez każdy z nich:

1. Wypełnienie internetowej aplikacji UCAS

Aplikację wysyłamy do pięciu uczelni za pośrednictwem scentralizowanego systemu internetowego UCAS.

Na aplikację składają się:

  • dane osobowe i historia edukacji,
  • list motywacyjny,
  • list referencyjny od nauczyciela,
  • opłata aplikacyjna 23 GBP płatna kartą debetową w Internecie.

2. Wysłanie aplikacji do szkół

Uniwersytety, po otrzymaniu aplikacji, rozpatrują ją i podejmują decyzję odnośnie przydzielenia ofert. Wszystkie informacje możesz sprawdzać w specjalnym systemie UCAS Track.

Jest kilka rodzajów ofert, jakie możesz uzyskać od szkół:

Unconditional: jest to oferta, którą otrzymują osoby z już zdanym egzaminem maturalnym. Potwierdzone i pewne miejsce na uczelni

Conditional: oferta warunkowa zakładająca, że jeśli zdasz maturę na określonym przez szkołę poziomie, otrzymasz miejsce na uczelni.

Często warunkiem jest też egzamin IELTS. Możesz zapisać się na egzamin w British Council. Zapytaj swojego konsultanta o możliwość zdawania egzaminu poprzez nasze centrum,

Unsuccessful: niestety, Twoja aplikacja została rozpatrzona negatywnie

3. Odpowiedź na decyzje uniwersytetów i korespondencja z uczelniami

W naszym systemie będziesz mógł ściągnąć dokładne instrukcje o tym jak i kiedy odpowiedzieć na oferty.

Sprawdzaj maila oraz folder spam. Uniwersytety mogą kontaktować się z Tobą w sprawie rozmowy kwalifikacyjnej (bardzo rzadko) lub portfolio. Twój konsultant pomoże Ci odpowiadać na ich wiadomości i przygotować dokumenty.

4. Potwierdzenie miejsca na uczelni

Jeśli dostaniesz od uczelni ofertę i spełnisz jej warunki musisz dostarczyć uczelni świadectwa i certyfikaty egzaminów, które zdałeś. Potrzebne będzie tłumaczenie świadectwa i czasami dowód wyników egzaminu językowego.

5. Aplikacja o pożyczkę rządową na czesne

Przeprowadzimy cię krok po kroku przez proces aplikacji na pożyczkę rządową, dzięki której opłacisz czesne na uczelni. Czy wiesz, że w szczególnych warunkach Polacy pracujący part-time mogą uzyskać granty i pożyczkę na życie? W tym systemie uzyskasz dokładne informacje o źródłach finansowania.

6. Aplikacja w trybie rezerwowym – Clearing

Jeśli nie uda Ci się spełnić warunków oferty, konsultanci Elab przeprowadzą Cię przez proces aplikacji rezerwowej i upewnią się, że od października zaczniesz studia na brytyjskiej uczelni. Uwaga! Można aplikować po 30 czerwca, ale od razu zaczynasz od aplikacji CLEARING.

7. Wyjazd i zakwaterowanie

Pomożemy z aplikacją o akademik i szukaniem dodatkowych opcji zakwaterowania.

Łączymy też studentów Elab dzięki czemu razem mogą wynająć mieszkanie. Dostaniesz od nas informacje o tym, jak przesłać pieniądze z Polski, jak i gdzie założyć konto i zgłosić się do lekarza. Wyślemy też fantastyczny przewodnik po mieście, do którego się wybierasz.

To wszystko zupełnie bezpłatnie! Zaczynamy? Jeśli jesteś w panelu aplikanta idź dalej! W razie pytań napisz do nas na info@elab.edu.pl lub zacznij aplikację.