Skontaktuj się z nami

602 751 351(22) 404 05 02

Nottingham Trent University

Nottingham Trent University jest publicznym uniwersytetem w Nottingham. Został założony w 1992 roku jako nowy uniwersytet, lecz jego korzenie sięgają, aż 1843 roku wraz z założeniem Nottingham Government School of Design. Nottingham Trent University położone jest w samym centrum Angii i dzięki NTU to idealne miejsce dla tych, którym marzy się zwiedzanie innych miast w Wielkiej Brytanii podczas studiowania.

Nottingham Trent University rozumie, że podstawą studiowania jest jego przydatność w przyszłej karierze. NTU współpracuje ściśle z sektorami przemysłu, aby upewnić się, że to co przekazują studentom jest istotne, aktualne i daje najlepsze przygotowanie do przyszłej kariery zawodowej. Ich kursy dają umiejętności potrzebne, aby zmaksymalizować swoje szanse zdobycia wymarzonej pracy.

Ambicją Nottingham Trent University jako międzynarodowego uniwersytetu jest pielęgnowanie światowego obywatelstwa, współpracowanie z międzynarodową społecznością naukową oraz przyciąganie utalentowanych studentów i pracowników z całego świata.

NTU posiada jeden z największych rekordów zatrudnialności niż jakikolwiek inny uniwersytet w Anglii i Walii. Utrzymuje on bliskie związki z ponad 6,000 firm, a 94% studentów rozwija się w pracy na pełen etat bądź kontynuuje dalszą edukację w przeciągu sześciu miesięcy po studiach.

 

Nottingham Trent University posiada trzy kampusy : City site, Clifton Campus and Brackenhurst.
Obecnie złożony jest z trzech uniwersytetów i dziewięciu wydziałów:

 

College of Business, Law and Social Sciences

 • Nottingham Business School
 • Nottingham Law School
 • School of Social Sciences

College of Art & Design and Built Environment

 • School of Art & Design
 • School of Architecture, Design and the Built Environment

College of Arts and Science

 • School of Animal, Rural and Environmental Sciences
 • School of Arts and Humanities
 • School of Education
 • School of Science and Technology

  Dlaczego Nottingham Trent University ?

  OPŁATY

Wyjazd na studia, nie tylko zagraniczne, obejmuje szereg kosztów, tzn. czesne, opłaty za zakwaterowanie, rachunki, koszty życia, materiały do nauki, transport na uczelnie.... Jednak zanim zrezygnujesz z marzeń i powiesz, że studia w UK, Danii lub Stanach Zjednoczonych są za drogie, poznaj koszty zwązane ze studiami zagranicznymi i sposoby na uzyskanie pożyczki z Elab!

 

Licencjat (BA, BSc) full time: £9,000 / rok

Magister (MA, MSc) full time: £5,000 - £10,000 (koszt zależny od kierunku studiów na odpowiednim wydziale)

Nottingham Trent University posiada bogatą ofertę stypendiów dla kierunków licencjackich i magisterskich

 

Dowiedz się więcej o tym jak sfinansować studia?

Studenci Nottingham Trent University mogą mieszkać w jednym z dziesięciu akademików, które zapewniają zakwaterowanie łącznie 24,000 studentom . Kampus City site jest domem dla studentów z Nottingham Business School, Nottingham Law School, School of Architecture Design and the Built Environment, School of Art & Design, School of Social Sciences oraz the Centre for Broadcasting & Journalism. Jednakże studenci z Clifton i Brackenhurst mogą wybrać opcję mieszkania w centrum, ponieważ Go2 Uni4 Bus Service zapewnia świetne połączenie pomiędzy trzema kampusami.

 

 Każdy akademik zapewnia zakwaterowanie w świetnie wyposażonych pokojach, przeważnie jedno lub dwuosobowych. Zakwaterowanie nie obemuje wyżywienia, ale każdy student ma w pobliżu wyposażoną kuchnię, gdzie może przygotowywać posiłki. Ceny za zakwaterowanie zawierają opłaty licznikowe i dostęp do Internetu. 

 

 

Zakwaterowanie w NTU kosztuje od £3,857.48 do £8,153.88

 

Licencjat - Bachelor degree courses

Nottingham Trent University akceptuje szereg miedzynarodowych kwalifikacji i egzaminów, takich jak A-levels, IB czy polska Matura.         W zależności od wybranego kierunku, uniwersytet wymaga od aplikantów z Polski następujących wyników ogólnych:

Matura: średnia z matury: dla większości kierunków minimum 70% - 80% ( w tym dwa przedmioty zdane na rozszerzeniu)

Język angielski: IELTS – 6.5-7.0 ogółem, w tym min. 6.5 z częsci writing ( Dziennikarstwo : 7.0 ogółem , minimum 6.0 z części writing i reading)

 

Magister, studia podyplomowe - Master Degree courses, Postgraduate Diplomas

Dyplom licencjata/inżyniera: na większość kierunków wymagana jest min. ocena dobra  (4)

Język angielski: IELTS – 7.0 ogółem, w tym min. 6.0 w części writing

JAK BEZPŁATNIE APLIKOWAĆ Z ELAB NA SETKI KIERUNKÓW W ANGLII?

 

1. Napisz do nas poprzez formularz kontaktowy na dole strony lub, jeśli wiesz już na jakiej uczelni chcesz studiować, przez formularz aplikacyny. Na początku połączymy cię z indywidulanym konsultantem.

Jeden z naszych konsultantów przygotuje dla Ciebie staranną selekcję uniwersytetów wybranych spośród Uniwersytetow partnerskich Elab. Dzięki niemu poznasz wymagania dot. polskiej matury obowiązujące na Wyspach, koszty studiowania na danej uczelni oraz jej ofertę kierunkową.

Zobacz Nasz Zespół tutaj.

2. Wybierasz i aplikujesz. Pomagamy z dokumentami, listem motywacyjnym i pożyczką zupełnie za darmo. Na pierwszym etapie wyślemy Ci instrukcję jak założyć konto UCAS powiązane z Elab.

3. Zaczynasz przygodę życia!:)

 

Zobacz infografikę procesu aplikacji z Elab na uczelnie partnerskie

JAKIE WYMAGANIA MUSZĘ SPEŁNIĆ?

 • Zdać lub spodziewać się zdać Polską Maturę na min. jednym rozszerzeniu na 50% aż do dwóch rozszerzeń na 75% na uczelniach partnerskich z wyższych miejsc w rankingu (Aplikanci spodziewający się 85% na trzech rozszerzeniach, powinni zobaczyć nasze Oferty Premium)
 • Mieć poziom języka angielskiego na min B1 - przewidywac około 60%na Maturze Rozszerzonej z Angielskiego. Nie musisz miec jeszcze testu językowego. Niektóre uczelnie w ogóle go nie wymagają. 
 • Jesli aplikujesz na kierunki artystyczne, potrzebne będzie portfolio. Twój konsultant powie ci jak i w jakim formacie je przygotować.
 • Mieć mnóstwo chęci i zapałtu do podjęcia nowych wyzwań!

O JAKICH TERMINACH WARTO PAMIĘTAĆ?

 • Dla aplikantów na medycynę, Oxford i Cambridge: 15 października
 • Dla aplikantów na pozostałe uczelnie: 15 stycznia lub na uczelnie partnerskie do 30 czerwca
 • Dla aplikantów na kierunki artystyczne: 24 marca
 • Odpowiedzi na oferty odebrane przed 31 marca: 6 maja
 • Ostateczny deadline aplikacji w aplikacji Clearing: 30 września
 • Otwarcie dodatkowe naboru: lipiec

JAK SFINANSOWAĆ STUDIA W ANGLII I WALII ?

 • Studia w Wielkiej Brytanii są płatne, jednak na studia licencjackie można ubiegać się o pożyczkę rządową, która jest przyznana każdemu obywatelowi Rzeczpospolitej Polski. 
 • O spłatę pożyczki nie należy się obawiać, gdyż następuje dopiero po osiągnięciu pewnych zarobków, a raty są dopasowane do ich wysokości. Jeśli przez 30 lat po ukończeniu studiów nie osiągnie się zarobków wystarczających na spłatę pożyczki studenckiej- pożyczka jest umarzana.
 • Jeśli pracujesz w Anglii lub Walii  min. 3 miesiące możesz dostać także bezzwrotny grant oraz dodatkowa pożyczke na życie, wpływająca na Twoje konto. Zapytaj o to konsultanta !
 • Studia w Walii są ok. 3 razy tańsze niż studia w Anglii gdyż dofinansowuje je rząd Walijski - także dla Polaków. Więcej na temat znajdziesz w zakładce Finanse i Stypendia

 

 Aby uzyskać więcej informacji o uniwersytecie, kierunkach lub rozpocząć proces aplikacyjny, skontaktuj się z jednym z konsultantów Elab na info@elab.edu.pl lub wypełnij formularz aplikacyjny

Kierunek Poziom Branże
,