Skontaktuj się z nami

602 751 351(22) 404 05 02

Medycyna na Cyprze

MEDYCYNA NA CYPRZE

European University Cyprus jest jedną z wiodących instytucji szkolnictwa wyższego na Cyprze. European University Cyprus (EUC) znajduje się w Nikozji, stolicy Cypru. Nikozja jest największym miastem na wyspie i jest uważana za centrum życia gospodarczego i kulturalnego. EUC jest oficjalnie zarejestrowany w Rejestrze Uniwersytetów Ministerstwa Edukacji Republiki Cypru i oferuje w pełni akredytowane programy licencjackie, magisterskie i doktoranckie. 

European University Cyprus jest jedyną uczelnią na Cyprze, która została oceniona przez QS Top Universities i przyznano jej pięć gwiazdek w 5 obszarach(w tym nauczaniu, wyposażeniu, internacjonalizacji, odpowiedzialności społecznej i integracji).

School of Medicine jest wymieniona w międzynarodowym spisie medycznym FAIMER (Foundation for the Advancement of International Medical Education and Research). Od pierwszego roku funkcjonowania zdobyła dwie pierwsze nagrody Crestron International za “Best Medical Education” i “Best Medical Solutions”.

Nauka w European University Cyprus

Studia medyczne trwają 6 lat i prowadzone są w języku angielskim. 

European University Cyprus jest pierwszym wyborem dla tysięcy młodych ludzi z Cypru i Grecji, Europy, Bliskiego Wschodu i Azji. Studia Medyczne na Uniwersytecie Europejskim na Cyprze łączą aspekt naukowy medycyny z praktyką kliniczną od pierwszego roku studiów. Program ma na celu przekazanie studentom wiedzy i umiejętności niezbędnych do wykonywania zawodu lekarza w 21 wieku poprzez współczesny program studiów.

School of Medicine na Uniwersytecie Europejskim Cypr posiada zintegrowany program nauczania oparty wykładach, zajęciach praktycznych, samodzielnym uczeniu się, wirtualnym nauczaniu i kształceniu klinicznym w kontakcie z pacjentem w szpitalach publicznych i prywatnych na Cyprze.

European University Cyprus poszukuje studentów, którzy demonstrują szczere zainteresowanie karierą w medycynie i publicznej służbie zdrowia.Potrafią analizować informacje i rozwiązywać problemy, budować relacje, troszczyć się o innych i komunikować się z pacjentami i współpracownikami, kierują się zdrowym rozsądkiem i podejmują właściwe decyzje pod presją czasu.

Wymagania

Uczelnia wymaga średniej z matur min. 90% oraz zdania na Maturze biologii na poziomie rozszerzonym oraz jednego dodatkowego rozszerzonego przedmiotu do wyboru z : Matematyki, Chemii lub Fizyki. 

Dla uczniów IB uniwersytet wymaga wyniku min. 35 punktów.

European University Cyprus wymaga również zdania egzaminu IELTS na poziomie min. 6.5

Czesne

Czesne na European University Cyprus wynosi 19,000 euro rocznie, płatne w 4 ratach. Stypendia nie są dostępne.

Zakwaterowanie na Cyprze

Zakwaterowanie można znaleźć w akademikach, które położone są w pobliżu kampusu bądź prywatnych mieszkaniach, znajdujących się obok głównego kampusu. 

Więcej informacji dotyczących zakwaterowanie można znaleźć TUTAJ.

  Aby dowiedzieć się więcej o kierunku lub rozpocząć proces aplikacyjny, skontaktuj się z jednym z konsultantów Elab na info@elab.edu.pl, lub wypełnij formularz kontaktowy.