Skontaktuj się z nami

602 751 351(22) 404 05 02

Media o Elab

Zapraszamy do Trójki  z naszym udziałem. Temat oczywiście studiów za granicą - jakie możliwości czekają na młodych Polaków w Anglii i w Danii?

ODSŁUCHAJ MATERIAŁ

 

 

Na łamach serwisu Bankier.pl poruszamy temat nauki w szkole średniej za granicą. Na czym opiera się fenomen brytyjskiego systemu edukacji, który powoduje, że kilka tysięcy młodych osób rocznie wyjeżdza z Polski uczyć się w tamtejszych prestiżowych szkołach? Na to i inne pytania odpowiada w tekście Olga Siczek.

PRZECZYTAJ ARTYKUŁ NA BANKIER.PL

 

 

W Pulsie Biznesu rozmowa o młodych Polakach marzących o studiach za granicą z Olgą Siczek, jedną z założycielek Elabu.

 

Kolejna publikacja dotycząca finansowania studiów za granicą: " Studiowanie za granicą nie jest już pomysłem z pogranicza marzeń. Chociaż zawsze trzeba się liczyć z poniesieniem dodatkowych kosztów, to w niektórych krajach dość prężnie działa wsparcie finansowe. Także dla żaków spoza danego państwa. Jednym z nich jest Wielka Brytania. To też jeden z najchętniej wybieranych przez młodych Polaków kierunków wyjazdu na studia.

CZYTAJ ARTYKUŁ W CAŁOŚCI

 

Co z tym BREXITEM? Puls Biznesu w rozmowie z Olgą Siczek o możliwych scenariuszach w relacjach Wielkiej Brytanii z Unią Europejską po historycznym referendum. Wniosek? Przez co najmniej dwa lata od momentu referendum nic sie nie zmienia dla studentów z Polski! 

 

"Co czwarty Polak studiujący na Wyspach nie planuje powrotu do kraju nawet w perspektywie czterech, siedmiu lat – wynika z danych Polish Economic Forum. To problem, bo – jak podaje OECD – za granicą jest już 48 tys. naszych żaków." - rozmawiamy o tym, jakie scenariusze po ukończeniu studiów za granicą są możliwe dla naszych rodaków. 

PRZECZYTAJ ARTYKUŁ

 

 

W tygodniuku Newsweek Aleksandra Kozera komentuje losy polskich absolwentów zagranicznych uczelni wyższych.

 

 

"Studia za granicą nie tylko dla orłów"

"Aleksandra Kozera z Elab Education Laboratory – instytucji, która pomaga polskim maturzystom dostać się na zagraniczne studia – zwraca uwagę, że do zagranicznej rekrutacji wbrew obiegowej opinii nie jest wymagana międzynarodowa matura. Podstawowym wymaganiem jest oczywiście znajomość języka angielskiego na odpowiednim poziomie, co najmniej B2."

ARTYKUŁ PRZECZYTASZ TUTAJ

"Zbędna pomoc dla najzdolniejszych"

"Olga Siczek z firmy Elab Education Laboratory, która pomaga Polakom ubiegać się 
o miejsce w szkole wyższej za granicą, przekonuje, że nie spotkała się z sytuacją, w której uzdolnionej młodej osobie 
w dostaniu się na prestiżową uczelnię przeszkodził brak pieniędzy. – Najlepsze uczelnie walczą o tych najzdolniejszych studentów, bo chcą ich mieć 
w swoich szeregach. Za zdolny umysł są w stanie zapłacić 
– mówi „Rzeczpospolitej"."

ARTYKUŁ PRZECZYTASZ TUTAJ

 

 

Młodzi ludzie, którzy chcieliby studiować za granicą, rezygnują niekiedy ze swoich marzeń, przerażeni wizją wysokich kosztów związanych z edukacją w obcym kraju. Jeśli jednak dokładniej zbadamy całą sprawę, może okazać się, że studia w Polsce kosztują nas więcej niż nauka w tak odległych krajach jak Chiny. Jak to możliwe?

PRZECZYTAJ CAŁY TEKST

 

 

 

"Nauka języka - do it right"

ARTYKUŁ PRZECZYTASZ TUTAJ

 

"Studia za granicą nie wymagają już niebotycznych nakładów finansowych".

Audycji posłuchasz TUTAJ

 

"Tysiące polskich uczniów i studentów w Wielkiej Brytanii"

ARTYKUŁ PRZECZYTASZ TUTAJ

"Studia za granicą, jak zdobyć stypendium?"

ARTYKUŁ PRZECZYTASZ TUTAJ

"Ostatni dzwonek, żeby zapisać się na studia w Danii. Polska matura wystarczy"

ARTYKUŁ PRZECZYTASZ TUTAJ

 

 

"Szkolnictwo wyższe - a w zasadzie jego jakość - od kilku lat jest przedmiotem debaty publicznej w naszym kraju. Efekt? Już widać odwrót od masowych pielgrzymek na studia wszelakie. Jednak przeciwwagą dla studiów wszelakich pozostają studia za granicą, cieszące się coraz większą popularnością wśród młodych Polaków. Co wybierają najczęściej?"

PRZECZYTAJ ARTYKUŁ

 

"Studia za granicą - obalamy kilka mitów!"

ARTYKUŁ PRZECZYTASZ TUTAJ

 

 

Dziennik Metro

"Studia za granicą? To możliwe, ale zdecydować trzeba się już teraz"

"Marzysz o studiach na Harvardzie, Yale, Cambridge? Zacznij działać! Aplikacja nie jest prosta, ale możliwa. Poniżej wskazówki, które mogą pomóc."

ARTYKUŁ PRZECZYTASZ TUTAJ

 

"Olga Siczek: Od piątku młodzi ludzie piszą i dzwonią w tej samej sprawie. Są zaniepokojeni, że Brexit wywrócił ich plany na przyszłość do góry nogami, ale póki co tak nie jest.Jesteśmy w stałym kontakcie z brytyjskimi uczelniami, które zapewniają nas, że w najbliższym roku i prawdopodobnie w 2017 zarówno dla osób aplikujących na studia, jak i studentów nic się nie zmieni. "

PRZECZYTAJ CAŁY WYWIAD

 

"Medycyna dla najlepszych - za granicą"

"Brytyjskie uniwersytety są w czołówce rankingów kierunków medycznych z całego świata. Jeśli marzysz o dobrych studiach medycznych, weź pod uwagę aplikację na tamtejsze uczelnie."