Skontaktuj się z nami

602 751 351(22) 404 05 02

Dlaczego warto studiować w Wielkiej Brytanii?

Studia w Anglii to nie tylko dyplom, ale przygoda życia, międzynarodowe kontakty i prawdziwe okno na świat

Osoby, które decydują się na ten krok, charakteryzuje ciekawość świata oraz chęć poszerzania horyzontów.

Powodów, aby studiować w Wielkiej Brytanii jest wiele, oto kilka z nich:

Wysoka zatrudnialność

Uniwersytety, do których pomagamy się dostać, mają bardzo wysokie statystyki zatrudnialności. Średnio 90% absolwentów znajduje pracę w 6 miesięcy po skończeniu studiów.

Współpraca z przemysłem

Szkoły, do których możesz aplikować z Elab, robią wiele, aby upewnić się, że studenci będą uczyć się od najlepszych. Dlatego właśnie współpracują one z takimi firmami jak Rols Royce, HP, BBC czy Disney.

Uczelnie upewniają się, że studenci mają kontakt z profesjonalnym biznesem, co znacznie ułatwia znalezienie pracy po ukończeniu nauki.

Najwyższa jakość edukacji

Uniwersytety Elab inwestują w studentów oraz rozwój ciekawych kierunków - współpracują z rynkiem pracy, aby program nauczania był dopasowany do wymagań rynku.

To dzięki temu City University London - jedna z naszych uczelni - co roku jest wymieniana w rankingach najlepszych szkół na świecie, a Coventry University oferuje kierunki o wąskich specjalizacjach, jak Air Transport Management czy International Fashion Management and Marketing.

Nasze uczelnie pną się w rankingach brytyjskich szkół. W roku 2016 Coventry University został wybrany 15 najlepszą uczelnią w UK - trzy lata z rzędu, wygrał konkurs na 'The Best Modern University in the UK'. Inna nasza szkoła - University of Roehampton to numer jeden wśród 'Modern Universities' w Londynie

Wsparcie dla studenta

Na uczelniach w Wielkiej Brytanii to student jest w centrum uwagi. Uczelnie posiadają nie tylko mocno rozwinięte Careers Centre - czyli centrum kariery, którego zadaniem jest przygotowanie studenta do podjęcia pracy (sprawdzanie CV, przeprowadzanie próbnych rozmów kwalifikacyjnych, pomoc w podjęciu pracy part-time w trakcie studiów etc.), ale również centra pomocy psychologicznej dla osób, które tęsknią za domem, nie radzą sobie z natłokiem pracy. Również osoby, które napotkają trudności językowe, znajdą na uczelni pełne wsparcie.

Relacja z profesorami i wykładowcami w niczym nie przypomina tej, spotykanej na polskich uniwersytetach. Z wykładowcami wszyscy studenci są na 'Ty' i mogą liczyć na kontakt z nimi w dowolnej chwili. Nie istnieją długie kolejki do dziekanatów i niepotrzebna biurokracja.

Międzynarodowe środowisko

Na Polskich uczelniach, studenci międzynarodowi stanowią zwykle 1 lub 2% ogólnej populacji studentów. W Wielkiej Brytanii to średnio 20%. Oznacza to przyjaźnie z ludźmi z każdego zakątka świata i niezwykłe kontakty osobiste i biznesowe po zakończeniu studiów.

 

Proces aplikacji może wydawać się trudny, a wybór odpowiedniej szkoły niejasny - od tego jesteśmy my. Jeśli myślisz o aplikacji na studia w Wielkiej Brytanii już teraz wypełnij formularz kontaktowy na dole strony.