Skontaktuj się z nami

602 751 351(22) 404 05 02

Dla rodziców

Szanowni Rodzice

wiemy, jak ważną decyzją w życiu całej rodziny jest wysłanie dziecka na zagraniczne studia. Lata doświadczeń w pracy z uczniami, ale również z ich rodzicami, dały nam świadomość, jak wiele wątpliwości, dylematów i obaw związanych z przeprowadzką dziecka mają Państwo na obecnym etapie.

O NAS

Education Laboratory to organizacja wspierająca uczniów i rodziców w procesie wyboru uczelni i kierunku oraz całym procesie aplikacji na zagraniczne uczelnie. Nasza pomoc w aplikacji na wszystkie uczelnie partnerskie Elab jest zupełnie bezpłatna i nie wiąże się z żadnymi kosztami z Państwa strony. Kładziemy ogromny nacisk na stały kontakt z Klientem, jesteśmy zawsze do dyspozycji, odpowiadamy na wszelkie pytania i pilnujemy wszystkich terminów oraz formalności. Proces współpracy skonstruowany jest w ten sposób, aby kandydat i jego rodzice mogli w pełni skupić się na przygotowaniu do egzaminów maturalnych i nie musieli w żaden sposób przejmować się trwającym przez niemal całą klasę maturalną procesem rekrutacji.

Nasza organizacja pomogła już setkom polskich uczniów w spełnieniu marzeń o międzynarodowej edukacji. Co roku nasi aplikanci z sukcesem przechodzą przez zawiły proces aplikacji na brytyjskie i duńskie uczelnie. O naszych sukcesach, najlepiej świadczą opinie naszych aplikantów. Gwarantujemy usługę na najwyższym poziomie.

 


NASZA OFERTA

Uczelnie, z którymi współpracujemy zostały starannie wyselekcjonowane przez naszą organizację. Co roku jeździmy na warsztaty edukacji zagranicznej ICEF Workshops, aby zapoznać się z ofertą szkół wyższych na całym świecie oraz nawiązać współpracę z najlepszymi z nich. Gwarantujemy jakość edukacji na naszych uczelniach oraz zadowolenie studiujących tam uczniów. Mamy szkoły, które akceptują kwalifikacje zdane na różnym poziomie, aby upewnić się, że szkoły które oferujemy odpowiadają wszystkim aplikantom, którzy się do nas zgłaszają. 

Co więcej, ogromną częścią naszej pracy jest doradztwo edukacyjne. Ogrom kierunków dostępnych na brytyjskich uczelniach i nasza wiedza w tym zakresie pozwala nam indywidualnie dobrać kierunek do zainteresowań i aspiracji aplikanta. 

INWESTYCJA

Nie od dzisiaj wiadomo, że edukacja to nie jest jednorazowy, bezzwrotny wydatek, a długoterminowa inwestycja o niezwykle wysokiej stopie zwrotu. Jednak edukacja międzynarodowa to jeszcze wyższa ranga – otwiera ona bowiem „okno na świat“ i daje szansę zdobycia lepszej pracy w przyszłości. Według badania The Association of Graduate Recruiters' średnie roczne zarobki absolwentów studiów w Wielkiej Brytanii ponad trzykrotnie przewyższają polskie odpowiedniki. Studia zagraniczne to nie tylko lepsze zarobki w przyszłości, ale również bogaty wybór kierunków, międzynarodowy prestiż, nowoczesne wyposażenie szkół oraz świetna kadra pedagogiczna. Pozwalają one również uniezależnić się od rodziców, zdobyć unikatowe doświadczenie oraz biegłą znajomość języka obcego.

Henryka Bochniarz o edukacji międzynarodowej:

"...Trzeba planować swoją ścieżkę i choć te plany będą ulegać zmianie, zawsze warto patrzeć do przodu i rozpisywać scenariusze swojego rozwoju. Nie chodzi jednak o kolekcjonowanie dyplomów, tylko o umiejętne wykorzystanie zdobytej wiedzy, zdolność adaptacji. Szczególnie zachęcam do korzystania z zagranicznych staży naukowych, wymian studenckich. Każdy wyjazd za granicę, czy to na studia w ramach programu Erasmus, czy nawet wakacyjne zmywanie szklanek w restauracji, uczy bardzo wiele, "otwiera głowę". Nic nie daje lepszej szkoły życia niż życie za granicą. Bo poprzez poznawanie innego świata, ludzi, kultury, nabywa się bardzo cenną zdolność adaptacji do różnych warunków i milowe poszerzenie horyzontów. Zachęcam zwłaszcza młodych ludzi, żeby nie poprzestawali na oklepanych standardach, nie wyrzucali biletów od losu, podróżowali, ciągle uczyli się świata i zawsze mieli "otwartą głowę". To recepta na sukces."

Fragment pochodzi z wywiadu, który przeprowadziła redakcja magazynu Deal. 


FINANSE

Grafiki zajęć na uczelniach w Anglii są najczęściej zaprojektowane w ten sposób, aby studenci mogli w trakcie studiów jednocześnie pracować – uczy ich to odpowiedzialności i świetnej organizacji, pozwalając jednocześnie dorobić na zagraniczne utrzymanie. Wbrew krążącym legendom o bardzo wysokich czesnych, studia za granicą można w dużej mierze sfinansować z pożyczki lub stypendium o czym szerzej napisaliśmy w dziale finansowanie studiów.

WYMAGANIA

Do procesu aplikacji na studia w Anglii przystąpić może każdy polski maturzysta – nie jest wymagana w tym celu matura międzynarodowa czy klasa IB. To, jak dobrze trzeba zdać maturę zależy od uczelni, na jaką chce aplikować maturzysta lub student. Oferta szkół Elab spełnia wymagania wszystkich aplikantów. 

Jeśli nie są Państwo pewni jaką szkołę wybrać, zachęcamy do kontaktu. Naszą rolą jest pomóc Państwu w podjęciu odpowiedzialnych decyzji.


USAMODZIELNIENIE

W dzisiejszych czasach wyjazd za granicę nie jest już tak trudną decyzją, jak dawniej ze względu na doskonałe połączenia i funkcjonowanie licznych tanich linii lotniczych. Lot do Wielkiej Brytanii z Polski trwa niewiele ponad 2 godziny, podczas gdy pociąg z Gdańska do Warszawy jedzie trzykrotnie dłużej. Ceny przelotów również niejednokrotnie są porównywalne z cenami biletów pociągowych w Polsce. Tygodniowo z polskich lotnisk odlatuje kilkaset samolotów do Wielkiej Brytanii. Warto również wspomnieć, że Anglia jest bardzo bezpieczna dla młodych ludzi i jest prawdziwym domem studentów z całego świata. Społeczeństwo jest bardzo przyjaźnie nastawione do studentów, czekają na nich miejsca dorywczej pracy oraz setki tysięcy równieśników z całego świata. Pozwala to na całkowite usamodzielnienie się, przy jednoczesnej możliwości dotarcia do domu w czasie 4 godzin, gdy zajdzie taka potrzeba.

 

OPINIE RODZICÓW, KTÓRZY NAM ZAUFALI

Pani Urszula, mama Kai:

„Konsultant Education Laboratory pomógł nam przejść przez cały proces aplikacji syna na studia zagraniczne. Zawsze był pod telefonem, zawsze gotowy z odpowiedzią na każde nasze pytanie – a pojawiło się ich bardzo wiele. Polecam wszystkim usługi Elab – warto zaufać specjalistom.“

Pani Katarzyna, mama Ewy:

„Moja córka już w drugiej klasie liceum wiedziała, że chce studiować za granicą. Konsultant Elab przeprowadził nas przez cały proces rekrutacji – o nic nie musiałyśmy się martwić. Córka jedynie uczyła się do matury, a ja starałam się ją wspierać. Konsultant pilnował wszystkich terminów i formalności.“

Pani Ewelina, mama Michała:

"Konsultant Elab wykazał się ogromną wiedzą na temat edukacji w każdym anglosaskim kraju, pomógł nam znaleźć najoptymalniejszą finansowo opcję dla naszej córki oraz strategicznie wybrać nie tylko przedmioty na Maturze, ale i uczelnie."

Pan Jacek, ojciec Dominiki:

"Personal i Referencja brzmią świetnie! Cieszę się, że zdecydowaliśmy się na państwa pomoc."


W Education Laboratory doskonale zdajemy sobie sprawę, że edukacja dziecka to jedno z najważniejszych zagadnień trapiących rodziców nastolatków, maturzystów i młodych studentów. Na pewno zastanawiali się Państwo nad możliwościami studiów za granicą, ale brak rzetelnych informacji w Internecie i pomocy ze strony szkół w Polsce mogą odstraszyć zainteresowanych. Elab co roku pomaga młodym ludziom spełnić ich marzenia. Dzięki naszej bezpłatnej pomocy także i Wy zawsze będziecie mogli skontaktować się z nami - odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące możliwości finansowania studiów za granicą, procesu aplikacji, nostryfikacji dyplomów, opcji zakwaterowania czy kosztów życia.

studia za granica-studia w anglii-studia w uk-aplikacja na studia w uk-aplikacja na studia za granica-studia w wielkiej brytanii


W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości zachęcamy Państwa do bezpośredniego kontaktu z nami pod numerem telefonu +48 602 751 351 lub pod adresem mailowym info@elab.edu.pl. Można w tym celu wypełnić również formularz kontaktowy.