Skontaktuj się z nami

602 751 351(22) 404 05 02

De Montfort University

De Montfort University (DMU) to tętniąca życiem wyższa szkoła państwowa, która stawia sobie za cel bycie wielokulturowym ośrodkiem innowacji, gdzie studenci zachęcani są do doskonalenia swoich umiejętności, bycia kreatywnymi i przeciwstawiania się status quo.

De Montfort z siedzibą w Leicester to najszybciej rozwijający się uniwersytet w Wielkiej Brytanii w 2015 roku według ogólnokrajowego rankingu publikowanego przez The Times i The Sunday Times. Uczelnia jest w trakcie rewitalizacji opiewającej na kwotę  £136 mln, która ma przekształcić kampus w jeden z najpiękniejszych kompleksów szkolnictwa wyższego w kraju. DMU sukces zawdzięcza wysokim nakładom inwestycyjnym na swoje obiekty, a także świetnym wynikom w ramach poszczególnych kryteriów rankingowych, w tym satysfakcji studentów, jakości prowadzonych badań, stosunkowi liczby wykładowców do liczby studentów czy też perspektyw dla absolwentów.

 Dlaczego warto studiować na De Montfort University?

Każdego roku ponad 2700 zagranicznych studentów decyduje się na studia na jednym z czterech wydziałów w DMU:

 • Art, Design and Humanities
 • Business and Law
 • Health and Life Sciences
 • Technology

 W ofercie uczelni jest ponad 100 kierunków licencjackich oraz około 70 magisterskich.

OPŁATY

Wyjazd na studia, nie tylko zagraniczne, obejmuje szereg kosztów, tzn. czesne, opłaty za zakwaterowanie, rachunki, koszty życia, materiały do nauki, transport na uczelnie.... Jednak zanim zrezygnujesz z marzeń i powiesz, że studia w UK, Danii lub Stanach Zjednoczonych są za drogie, poznaj koszty związane ze studiami zagranicznymi i sposoby na uzyskanie pożyczki z Elab! 

Czesne za studia

Licencjat(BA, BSc) full time: £9,000 / rok

Magister (MA, MSc) full time: koszt zależny od kierunku studiów od £4,500 / rok do  £7,250 / rok

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O TYM JAK SFINANSOWAĆ STUDIA?
Aby uzyskać więcej informacji o uniwersytecie, kierunkach lub rozpocząć proces aplikacyjny, skontaktuj się z jednym z konsultantów Elab na info@elab.edu.pl lub wypełnij formularz aplikacyjny

 

LICENCJAT - BACHELOR DEGREE COURSES

De Montfort Universti akceptuje szereg międzynarodowych kwalifikacji i egzaminów, takich jak A-levels, IB czy polska Matura.       W zależności od wybranego kierunku, uniwersytet wymaga od aplikantów z Polski następujących wyników ogólnych:

Matura: 50% z matury ogółem,  w tym jeden przedmiot zdany na poziomie rozszerzonym na min. 60%

Język angielski: IELTS – 6.5 overall with a minimum of 6.0 in writing lub matura rozszerzona z angielskiego zdana na min.75%

(na kierunki Nursing, Midwifery, Audiology, Speech and Language Therapy  - IELTS 7.0)

 

MAGISTER, STUDIA PODYPLOMOWE - POSTGRADUATE DIPLOMAS, MASTER DEGREE COURSES AND MBAS

Dyplom licencjata/inżyniera: min. ocena dobra (4)

Język angielski: IELTS – 6.5 overall with a minimum of 6.0 in writing

 

 

Znajdź swój kierunek na De Montfort University w naszej wyszukiwarce!Aby uzyskać więcej informacji o uniwersytecie, kierunkach lub rozpocząć proces aplikacyjny, skontaktuj się z jednym z konsultantów Elab na info@elab.edu.pl lub wypełnij formularz aplikacyjny

De Montfort University oferuje zakwaterowanie w jednym ze swoich dziewięciu akademików, które łącznie dysponują około 2300 pokojami. Wszystkie z nich ulokowane są na terenie lub w odległości krótkiego spaceru od kampusu. Zakwaterowanie w mieszkaniu studenckim czy akademiku to fantastyczny sposób na tworzenie nowych znajomości i rozwijanie relacji z innymi uczestnikami kursów w De Montfort University, co jest szczególnie polecane studentom pierwszego roku.

RODZAJE ZAKWATEROWANIA

Mieszkania oferowane w akademikach DMU są umeblowane, zawierają dostęp do Internetu. Akademiki nie oferują wyżywienia, natomiast studenci mają dostęp do wspólnych kuchni, które wyposażone są w lodówki i kuchenki oraz najczęściej w mikrofalówkę, czajnik, toster, żelazko wraz z deską do prasowania oraz odkurzacz. Na terenie znajdują się również wspólne pralnie, punkty pocztowe, parkingi / przechowalnie na rowery. Niektóre akademiki oferują również samodzielne apartamenty, sypialnie Premium/Deluxe, telewizory w pokojach bądź pomieszczeniach wspólnych, a także pokoje z łazienkami.

Zobacz jak mieszkają studenci De Montfort University!

 

Studenci DMU mogą także zdecydować się na wynajem prywatnego mieszkania studenckiego. Pomocna w tym zakresie będzie polecana przez Uniwersytet agencja wynajmu SULETS, prowadzona wspólnie przez zrzeszenia studentów De Montfort i Leicester. Podobnie jak w przypadku akademików, SULETS zarządza sześcioma specjalnie przystosowanymi obiektami zlokalizowanymi w pobliżu DMU. Więcej o mieszkaniach oferowanych przez SULETS znajdziesz tutaj.  

OPŁATY

Ceny mieszkania w akademikach są zależne od rodzaju zakwaterowania i wahają się od £89 do £157 za tydzień. 

Ceny zakwaterowania najczęściej zawierają opłaty za media, opłaty za Internet oraz ubezpieczenie mienia.

JAK BEZPŁATNIE APLIKOWAĆ Z ELAB NA SETKI KIERUNKÓW W ANGLII?

 

1. Napisz do nas poprzez formularz kontaktowy na dole strony lub, jeśli wiesz już na jakiej uczelni chcesz studiować, przez formularz aplikacyny. Na początku połączymy cię z indywidulanym konsultantem.

Jeden z naszych konsultantów przygotuje dla Ciebie staranną selekcję uniwersytetów wybranych spośród Uniwersytetow partnerskich Elab. Dzięki niemu poznasz wymagania dot. polskiej matury obowiązujące na Wyspach, koszty studiowania na danej uczelni oraz jej ofertę kierunkową.

Zobacz Nasz Zespół tutaj.

2. Wybierasz i aplikujesz. Pomagamy z dokumentami, listem motywacyjnym i pożyczką zupełnie za darmo. Na pierwszym etapie wyślemy Ci instrukcję jak założyć konto UCAS powiązane z Elab.

3. Zaczynasz przygodę życia!:)

 

Zobacz infografikę procesu aplikacji z Elab na uczelnie partnerskie

JAKIE WYMAGANIA MUSZĘ SPEŁNIĆ?

 • Zdać lub spodziewać się zdać Polską Maturę na min. jednym rozszerzeniu na 50% aż do dwóch rozszerzeń na 75% na uczelniach partnerskich z wyższych miejsc w rankingu (Aplikanci spodziewający się 85% na trzech rozszerzeniach, powinni zobaczyć nasze Oferty Premium)
 • Mieć poziom języka angielskiego na min B1 - przewidywac około 60%na Maturze Rozszerzonej z Angielskiego. Nie musisz miec jeszcze testu językowego. Niektóre uczelnie w ogóle go nie wymagają. 
 • Jesli aplikujesz na kierunki artystyczne, potrzebne będzie portfolio. Twój konsultant powie ci jak i w jakim formacie je przygotować.
 • Mieć mnóstwo chęci i zapałtu do podjęcia nowych wyzwań!

O JAKICH TERMINACH WARTO PAMIĘTAĆ?

 • Dla aplikantów na medycynę, Oxford i Cambridge: 15 października
 • Dla aplikantów na pozostałe uczelnie: 15 stycznia lub na uczelnie partnerskie do 30 czerwca
 • Dla aplikantów na kierunki artystyczne: 24 marca
 • Odpowiedzi na oferty odebrane przed 31 marca: 6 maja
 • Ostateczny deadline aplikacji w aplikacji Clearing: 30 września
 • Otwarcie dodatkowe naboru: lipiec

JAK SFINANSOWAĆ STUDIA W ANGLII I WALII ?

 • Studia w Wielkiej Brytanii są płatne, jednak na studia licencjackie można ubiegać się o pożyczkę rządową, która jest przyznana każdemu obywatelowi Rzeczpospolitej Polski. 
 • O spłatę pożyczki nie należy się obawiać, gdyż następuje dopiero po osiągnięciu pewnych zarobków, a raty są dopasowane do ich wysokości. Jeśli przez 30 lat po ukończeniu studiów nie osiągnie się zarobków wystarczających na spłatę pożyczki studenckiej- pożyczka jest umarzana.
 • Jeśli pracujesz w Anglii lub Walii  min. 3 miesiące możesz dostać także bezzwrotny grant oraz dodatkowa pożyczke na życie, wpływająca na Twoje konto. Zapytaj o to konsultanta !
 • Studia w Walii są ok. 3 razy tańsze niż studia w Anglii gdyż dofinansowuje je rząd Walijski - także dla Polaków. Więcej na temat znajdziesz w zakładce Finanse i Stypendia

 

 Aby uzyskać więcej informacji o uniwersytecie, kierunkach lub rozpocząć proces aplikacyjny, skontaktuj się z jednym z konsultantów Elab na info@elab.edu.pl lub wypełnij formularz aplikacyjny

 

Debbie Ubochi, Media Production BSc

"Wspaniała uczelnia, ma wizję tego jak chce się rozwijać i inwestuje w swój rozwój. De Montfort University jest bardzo przyjazne i widać to jak zmienia się dla studentów."

Hannah Javid, Marketing BA

"Zawsze coś się dzieje, zarówno na terenie kampusu jak i w Leicester- targi żywności, wydarzenia kulturalne. Każdy znajdzie coś dla siebie! Wszędzie można dojść w 10 minut. Genialne miejsce dla osób, które lubią jak dużo się dzieje. De Montfort University to na prawdę super uniwersytet, który z całego serca polecam !"

Kierunek Poziom Branże
,