Skontaktuj się z nami

602 751 351(22) 404 05 02

City University London

City University London to jeden z czołowych uniwersytetów w Wielkiej Brytanii, założony w 1894 roku. Uniwersytet znajduje się w Londynie - stolicy biznesu i mediów, w pobliżu Liverpool Street, Kings Cross, St. Pancras i stacji kolejowej London Bridge. City University jest wiodącą uczelnią międzynarodową i jedyną uczelnią w Londynie, która jednocześnie dąży do doskonałości akademickiej i koncentruje się na biznesie. 
City University London jest  wśród najlepszych 5% uniwersytetów na świecie według The Times Higher Education. Zajmuje 18 miejsce na liście najlepszych uniwersytetów w Wielkiej Brytani (The Guardian University Guide 2017). Jest również 1 w Londynie dla kierunków takich jak biznes i zarządzanie oraz 4 w Wielkiej Brytanii !

Główny kampus Uczelni znajduje się w Northampton Square w Islington. Uczelnia składa się z 5 szkół :

 • City Law School
 • School of Health Sciences
 • School of Arts and Social Science
 • School of Mathematics, Computer Science and Engineering
 • Cass Business SchoolPracownicy akademiccy tego uniwersytetu są zaangażowani w badania, które mają ogromny wpływ na świat, w którym żyjemy. Rozwijają oni czujniki biomedyczne w celu poprawy wskaźników śmiertelności pacjentów na oddziale intensywnej terapii, lub prowadzą unikalne badania nad postawami społecznymi w Europie. Studia na City University London mają na celu zapewnienić studentom osiągnięcie wysokich standardów akademickich, jak i zarówno rozwój zrozumienia biznesu w profesjonalnym świecie. Studenci uczą się, jak mogą wykorzystać swoją wiedzę - są zachęcani do rozwijania przedsiębiorczych pomysłów i talentów dla ich przyszłej kariery zawodowej.

Cass Business School jest wśród światowej elity szkół biznesu, które posiadają złoty standard "potrójnej korony" z akredytacją od Association to Advance Collegiate Schools of Business (AACSB), Association of MBA (AMBA) i European Quality Improvement System (EQUIS). W rankingach jest  wśród najlepszych szkół biznesu i programów na świecie, które, w połączeniu z  40-letnią reputacją doskonałej edukacji biznesowej, pozwalają  przyciągać  najlepszych naukowców, studentów i firmy na całym świecie do szkoły Cass Business School, która jest integralną częścią City University London.


OPŁATY

Wyjazd na studia, nie tylko zagraniczne, obejmuje szereg kosztów, tzn. czesne, opłaty za zakwaterowanie, rachunki, koszty życia, materiały do nauki, transport na uczelnie.... Jednak zanim zrezygnujesz z marzeń i powiesz, że studia w UK, Danii lub Stanach Zjednoczonych są za drogie, poznaj koszty związane ze studiami zagranicznymi i sposoby na uzyskanie pożyczki z Elab! 

CZESNE ZA STUDIA

Licencjat(BA, BSc) full time: £9,000 / rok

Magister (MA, MSc) full time: koszt zależny od kierunku studiów od £8,500/ rok do  £9,000/ rok

 LICENCJAT - BACHELOR DEGREE COURSES

City University London akceptuje szereg międzynarodowych kwalifikacji i egzaminów, takich jak A-levels, IB czy polska Matura.         W zależności od wybranego kierunku, uniwersytet wymaga od aplikantów z Polski następujących wyników ogólnych:

Matura: średnia z matury: dla większości kierunków minimum 70% - 80% ( w tym trzy przedmioty zdane na rozszerzeniu)

Język angielski: IELTS – 6.5-7.0 ogółem, w tym min. 6.0 z częsci writing ( Dziennikarstwo : 7.0 ogółem , minimum 6.0 z części writing i reading) 

MAGISTER, STUDIA PODYPLOMOWE - MASTER DEGREE COURSES, POSTGRADUATE DIPLOMAS

Dyplom licencjata/inżyniera: na większość kierunków wymagana jest min. ocena dobra  (4)

Język angielski: IELTS – 6.0 ogółem, w tym min. 5.5 w części writing

Studenci City University London mają do wyboru sześć akademików, które zapewniają zakwaterowanie. Londyn oferuje wiele opcji zakwaterowania dla studentów - od wspólnych domów studenckich, do prywantych mieszkań i kawalerek. Zakres mieszkań studenckich w Londynie, jest wystarczająco szeroki, aby zaspokoić potrzeby wszystkich. Wszystkie akademiki  są położone w odległości krótkiego spaceru od głównego kampusu City University London. Zakwaterowanie w akademikach poleca się szczególnie studentom pierwszego roku, gdyż jest to wspaniały sposób na tworzenie nowych znajomości i rozwijanie relacji z innymi studentami City University London. 

RODZAJE ZAKWATEROWANIA

Każdy akademik zapewnia zakwaterowanie w świetnie wyposażonych pokojach, przeważnie jedno lub dwuosobowych. Zakwaterowanie nie obemuje wyżywienia, ale każdy student ma w pobliżu wyposażoną kuchnię, gdzie może przygotowywać posiłki. Kuchnie  wyposażone są w lodówki i kuchenki oraz najczęściej w mikrofalówkę, czajnik, toster, żelazko wraz z deską do prasowania oraz odkurzacz. Niektóre akademiki oferują również samodzielne apartamenty, sypialnie Premium/Deluxe, telewizory w pokojach bądź pomieszczeniach wspólnych, a także pokoje z łazienkami.

OPŁATY

Ceny mieszkania w akademikach są zależne od rodzaju zakwaterowania i wahają się od £195 do £250 za tydzień. 

Ceny zakwaterowania najczęściej zawierają opłaty za media, opłaty za Internet oraz ubezpieczenie mienia.

JAK BEZPŁATNIE APLIKOWAĆ Z ELAB NA SETKI KIERUNKÓW W ANGLII?

 

1. Napisz do nas poprzez formularz kontaktowy na dole strony lub, jeśli wiesz już na jakiej uczelni chcesz studiować, przez formularz aplikacyny. Na początku połączymy cię z indywidulanym konsultantem.

Jeden z naszych konsultantów przygotuje dla Ciebie staranną selekcję uniwersytetów wybranych spośród Uniwersytetow partnerskich Elab. Dzięki niemu poznasz wymagania dot. polskiej matury obowiązujące na Wyspach, koszty studiowania na danej uczelni oraz jej ofertę kierunkową.

Zobacz Nasz Zespół tutaj.

2. Wybierasz i aplikujesz. Pomagamy z dokumentami, listem motywacyjnym i pożyczką zupełnie za darmo. Na pierwszym etapie wyślemy Ci instrukcję jak założyć konto UCAS powiązane z Elab.

3. Zaczynasz przygodę życia!:)

 

Zobacz infografikę procesu aplikacji z Elab na uczelnie partnerskie

JAKIE WYMAGANIA MUSZĘ SPEŁNIĆ?

 • Zdać lub spodziewać się zdać Polską Maturę na min. jednym rozszerzeniu na 50% aż do dwóch rozszerzeń na 75% na uczelniach partnerskich z wyższych miejsc w rankingu (Aplikanci spodziewający się 85% na trzech rozszerzeniach, powinni zobaczyć nasze Oferty Premium)
 • Mieć poziom języka angielskiego na min B1 - przewidywac około 60%na Maturze Rozszerzonej z Angielskiego. Nie musisz miec jeszcze testu językowego. Niektóre uczelnie w ogóle go nie wymagają. 
 • Jesli aplikujesz na kierunki artystyczne, potrzebne będzie portfolio. Twój konsultant powie ci jak i w jakim formacie je przygotować.
 • Mieć mnóstwo chęci i zapałtu do podjęcia nowych wyzwań!

O JAKICH TERMINACH WARTO PAMIĘTAĆ?

 • Dla aplikantów na medycynę, Oxford i Cambridge: 15 października
 • Dla aplikantów na pozostałe uczelnie: 15 stycznia lub na uczelnie partnerskie do 30 czerwca
 • Dla aplikantów na kierunki artystyczne: 24 marca
 • Odpowiedzi na oferty odebrane przed 31 marca: 6 maja
 • Ostateczny deadline aplikacji w aplikacji Clearing: 30 września
 • Otwarcie dodatkowe naboru: lipiec

JAK SFINANSOWAĆ STUDIA W ANGLII I WALII ?

 • Studia w Wielkiej Brytanii są płatne, jednak na studia licencjackie można ubiegać się o pożyczkę rządową, która jest przyznana każdemu obywatelowi Rzeczpospolitej Polski. 
 • O spłatę pożyczki nie należy się obawiać, gdyż następuje dopiero po osiągnięciu pewnych zarobków, a raty są dopasowane do ich wysokości. Jeśli przez 30 lat po ukończeniu studiów nie osiągnie się zarobków wystarczających na spłatę pożyczki studenckiej- pożyczka jest umarzana.
 • Jeśli pracujesz w Anglii lub Walii  min. 3 miesiące możesz dostać także bezzwrotny grant oraz dodatkowa pożyczke na życie, wpływająca na Twoje konto. Zapytaj o to konsultanta !
 • Studia w Walii są ok. 3 razy tańsze niż studia w Anglii gdyż dofinansowuje je rząd Walijski - także dla Polaków. Więcej na temat znajdziesz w zakładce Finanse i Stypendia

 

 Aby uzyskać więcej informacji o uniwersytecie, kierunkach lub rozpocząć proces aplikacyjny, skontaktuj się z jednym z konsultantów Elab na info@elab.edu.pl lub wypełnij formularz aplikacyjny

Kierunek Poziom Branże
,