Skontaktuj się z nami

602 751 351(22) 404 05 02

Dania- Business Academy Aarhus

Business Academy  Aarhus rozwija i oferuje programy szkolnictwa wyższego zorientowane na praktykę. Z ponad 4000 studentów na studiach stacjonarnych, 3.400 w niepełnym wymiarze czasu studentów i około 300 pracowników, jest jedną z największych uczelni biznesowych w Danii.

Busines Acadmy Aarhus oferuje programy szkolnictwa wyższego na poziomie AP degree i tytułu licencjata w zakresie dziedzin takich jak finanse, innowacje, IT, rolnictwa, technik laboratoryjnych, marketingu, ochrony środowiska, sprzedaży, usług. Programy łączą teorię z praktyką. Busines Acadmy Aarhus przywiązuje dużą wagę do nauki w małych grupach, poprzez wspólne prace grupowe nad projektami, współpracuje z przedsiębiorstwami handlowymi i przemysłowymi, dzięki czemu studenci rozwiązują realistyczne przypadki. W programie każdego kierunku studenci muszą odbyć obowiązkowe praktyki. Na akademii studiuje około 650 studentów zagranicznych, a co roku ponad 200 studentów wyjeżdża za granicę na część swoich studiów. Ciągle rozwijające się programy nauczania tworzą wartość zarówno dla studentów jak i dla firm,  co sprawia, że absolwenci łatwo odnajdują się na rynku pracy.

 

Business Academy Aarhus oczami studentów:

Business Academy Aarhus została założona 1 stycznia 2009 r. Obecnie oferuje kilka programów w języku angielskim:

Agro Business Manager
Automotive Technology
Chemical and Biotechnical Science
Computer Science
Environmental Management
Network and Electronics Technology
Marketing Management
Multimedia Design and Communication
Architectural Technology and Construction Management
Management and Services
Environmental Management (nowość!)
Chemical and Biotechnical, Food or Process Technology
E-concept Development
Innovation and entrepreneurship
International Sales and Marketing Management
Product Development and Integrative Technology
Software Development
Web Development


Aby uzyskać więcej informacji o uniwersytecie, kierunkach lub rozpocząć proces aplikacyjny, skontaktuj się z jednym z konsultantów Elab na info@elab.edu.pl lub wypełnij formularz aplikacyjny.

 

MICHAŁ, INTERNATIONAL SALES & MARKETING MANAGEMENT

 

Moja przygoda z Danią zaczęła się w 2014 roku. To wtedy razem z grupą znajomych postanowiliśmy wyjechać z Polski i rozpocząć nowy rozdział naszego życia. Nie wiedzieliśmy czego się spodziewać, gdyż jedyne, co przychodziło nam do głowy na myśl o Danii to LEGO. Business Academy Aarhus już od pierwszych dni sprawiła, że czuliśmy się jak w domu. Stosunek wykładowców do studentów jest tutaj totalnie inny niż w Polsce! Bardzo chcą, żebyśmy wyciągnęli z każdych zajęć jak najwięcej, przy czym również starają się nas lepiej poznać. Jedną z najważniejszych metod nauczania na duńskich uczelniach jest praca w grupie na podstawie prawdziwych case studies. Podczas ich rozwiązywania, mamy możliwość kontaktu i wsparcia firmy, dla której przygotowujemy np. propozycje strategii lub promocji marketingowej. Obowiązkową częścią moich studiów jest również staż, który powinien trwać od 3 do 6 miesięcy. To moim zdaniem jest bardzo ważne podczas nauki, by wiedzieć jak wykorzystać teorię w praktyce i Business Academy Aarhus daje nam tę możliwość. Wspominając moje początki w Danii, pamiętam, że zarówno ja jak i moi przyjaciele baliśmy się bariery językowej, dlatego od razu po przyjeździe do Aarhus zapisaliśmy się do darmowej szkoły językowej Lærdansk. Jednak po jakimś czasie okazało się, że angielski w zupełności nam wystarcza do życia, mimo to nie zrezygnowaliśmy z nauki tego języka. Jeśli chodzi o znalezienie pracy, mogę być żywym przykładem na to, że jeśli bardzo się chcę to można znaleźć dobrą pracę, nawet bez znajomości jezyka duńskiego. Zostałem ostatnio zatrudniony w duńskiej firmie Trendhim i zajmuję się jedynie polskim rynkiem, więc na co dzień mam okazję nawet w Danii używać języka polskiego. Już teraz śmiało mogę powiedzieć, że podjąłem dobrą decyzję decydując się na studia za granicą.

 

OLA, MARKETING MANAGEMENT 

BAAA jest bardzo nowoczesną szkołą, każdy na zajecia przychodzi z laptopami, a do wykładowcow zwracasz się na ty.
To, co cenię sobie najbardziej to praktyczne podejście, duża ilość projektów , ciągła praca w grupach i smaczne jedzenie w stołówce :)

Dużo pracy wkłada się w integrację grupy, miedzy innymi poprzez wyjazd integracyjny or specjalne zajęcia. Praca w grupie i poznanie ludzi

jest podstwą, potem jest już tylko łatwiej.
Do tego w szkole odbywają sie bezpłatne zajęcia z jezyka duńskiego. 

Polecam !

 

MARYSIA;  SERVICE,HOSPITALITY AND TOURISM MANAGEMENT

 

Co lubię w mojej szkole? Przede wszystkim wolność jaką mi daje. Na zajęcia nie musze przychodzić codziennie, plan jest dosyć elastyczny i dzięki temu mogę pracować dorywczo w czasie wolnym. Oczywiście swoboda wiąże się z odpowiedzialnością za naukę, ale to również zaleta biorąc pod uwagę pracę w przyszłości. Bardzo podoba mi się sposób podejścia nauczycieli do uczniów- swobodny i nieoficjalny. Nauczyciele mają do studentów dużo zaufania i to jest super! Kolejna rzecz to ludzie- bardzo otwarci i pomocni, z wielu różnych krajów, innych kultur, to sprawia że stajesz się ciekawy świata, chcesz go poznawać. Pomimo tego, że decyzję o przyjeździe na studia do Danii podjęłam spontanicznie, uważam, że była to jedna z lepszych w moim życiu. Wiele zyskałam dzięki wyprowadzce, przełamałam pewną barierę, teraz mogę wszystko !

 

             

MICHAŁ, MARKETING MANAGEMENT 


Cała moja przygoda z Danią zaczęła się 1,5 roku temu...Pamiętam jak w dzień wyjazdu rozpakowałem moją walizkę i stwierdziłem, że nigdzie nie jadę. Jednak tu jestem i studiuję na drugim roku na Business Academy Aarhus. Ta uczelnia dała mi niesamowite możliwości takie jak na przykład badanie rynku hiszpańskiego w Maladze, czy letnią szkoła na uniwersytecie w Kuala Lumpur. Studia tu są kompletnie inne, w pozytywnym tego słowa znaczeniu i z perspektywy czasu mogę stwierdzić, że podjąłem słuszną decyzję, że przyjechałem do Danii.


 

MYŚLISZ O STUDIACH W DANII? JESTEŚ W DOBRYM MIEJSCU!

W Elab – Education Laboratory starannie selekcjonujemy uczelnie które z nami współpracują, tak, aby każda z nich dawała Ci najwyższą jakość edukacji.

Możesz wybierać wśród kierunków na kilkunastu uczelniach – na pewno znajdziesz coś dla siebie!

STUDIA W DANII, STAŻ W NOWYM JORKU, PRACA DLA IKEI? TO MOŻLIWE!

Dlaczego warto studiować w Danii?

 • Dania to nowoczesny i bardzo przyjazny kraj
 • Kraj mocno inwestuje w edukację, dlatego uniwersytety są świetnie wyposażone
 • Uczelnie kładą szczególny nacisk na naukę praktycznych umiejętności  - już od początku studiów współpracujesz z globalnymi firmami, pracujesz nad konkretnymi projektami i zdobywasz doświadczenie na stażach za granicą! Marzysz o pracy dla Lego, lub IKEI? Chcesz wyjechać na staż do Nowego Jorku? Duńskie uczelnie dają Ci te możliwości!
 • Indywidualne podejście wykładowców do studentów, to coś, co szczególnie pozytywnie zaskakuje polskich studentów. Na uniwersytetach w Danii czujesz się jak partner, nie jak petent!
 • Prace w małych grupach, warsztaty, projekty grupowe, kształtują Twoje umiejętności, kluczowe w sukcesie i rozwoju międzynarodowej kariery
 • Nauka w międzynarodowym środowisku – w Danii pracujesz z ludźmi z całego świata, jednocześnie zdobywasz doświadczenie na projektach i stażach za granicą !

 

 

CO TO ZNACZY STUDIOWAĆ W DANII? POSŁUCHAJ CO MÓWI OLA, NASZA STUDENTKA NA VIA UNIVERSITY COLLEGE!

SYSTEM EDUKACYJNY

Studia w Danii wyglądają inaczje niż studia w Polsce. Przygotuj się na małą ilośc wykładów i dużo pracy w grupie. Elastyczność i niezależność – nauczysz się świetnej organizacji czasu! Studia licencjackie zazwyczaj podzielone są na dwa stopnie:

AP degree, który trwa 2 lata bądź 2,5 roku i jest ekwiwalentem 120/150 punktów ECTS, po otrzymaniu tego stopnia, możemy kontynuować studia na kursie TOP-UP Bachelor.

UWAGA! Jeśli chcesz aplikować na studia licencjackie - AP Degree to standardowa ścieżka na duńskich akademiach. Na klasycznych uniwersytetach studia licencjackie trwają 3 lata.

TOP-UP Bachelor to półtoraroczne bądź dwuletnie studia licencjackie, które są zazwyczaj kontynuacją AP degree, ale możesz aplikować na nie także po drugim roku studiów licencjackich w Polsce.

Master - ok. dwuletnie studia magisterskie ( w zależności od uniwersytetu)

APLIKACJA NA STUDIA

Pomożemy ci krok po kroku wypełnić aplikacje Online na wybrane uniwersytety. Jak aplikować? Zobacz dokument APLIKACJA

Aby maksymalnie ułatwić Ci wybór kierunku studiów, stworzyliśmy wyjątkową wyszukiwarkę, która pomoże Ci nie tylko zapoznać się z dostępnymi kierunkami, ale również pobrać raport do późniejszego wglądu.

 

FINANSE

 • STUDIA W DANII SĄ BEZPŁATNE DLA OBYWATELI POLSKI
 • Można łączyć studia z pracą; pracując 12 godzin tygodniowo, możemy starać się o dodatkowe dofinansowanie od rządu duńskiego (SU) w wysokości do 5000 DKK miesięcznie. Oprócz standardowego wynagrodzenia dostajesz dodatkowe pieniądze!
 • Całkowity miesięczny koszt utrzymania to ok. 5000 - 6000DKK (2500-3000 PLN)

WYMAGANIA

Duńskie uniwersytety akceptują polską maturę, ale bardzo ważne jest to, czy miałeś odpowiednią ilość godzin z wybranych przedmiotów w liceum. Jako, że studia odbywają się w całości w języku angielskim, wymagany jest wstępny egzamin z języka angielskiego, jednak można go zdać w biurze Elab.

Niektóre uniwersytety przeprowadzają krótkie interview, aby lepiej poznać swoich kandydatów.

GDZIE STUDIOWAĆ?

 • Sprawdz nasze uczlenie partnerskie i wybierz kierunek dla siebie! Marzysz o studiach na jednym z najlepszych uniwersytetów w Europie? Zobacz, jakie kierunki oferuje Aarhus University! Uwielbiasz pracę w grupie i chcesz zdobyć praktyczne doświadczenie? Sprawdź oferty akademii – takich jak Business Academy Aarhus czy VIA !
 • Interesujesz się modą, projektowaniem i biznesem? VIA design jest w czołówce najlepszych szkół designu i mody w Europie!

 

JAK JESZCZE MOŻEMY POMÓC?

W Elab strategicznie podchodzimy do tematu edukacji. Pomagamy się dostać na wymarzone studia za granicą i robimy to dobrze!

 • Możemy pomóc Ci jak najlepiej zaplanować przyszłość. Co i gdzie studiować? Jaki kierunek wybrać? Co zapewni mi dobrze płatną pracę i możliwości rozwoju? Na takie pytania odpowiedzą konsultanci Elab. Zapraszamy na indywidualne spotkania konsultacyjne.
 • Pomożemy wybrać uczelnie i przygotować się do aplikacji oraz przygotować od zera najważniejsze eseje aplikacyjne na najlepsze uniwersytety w Danii, które wymagają świetnych ocen i przygotowania. Zapraszamy do kontaktu z zespołem Fundacji Elab.

 Aby dowiedzieć się więcej o kierunku, dostępnych stypendiach lub rozpocząć proces aplikacyjny, skontaktuj się z jednym z konsultantów Elab na info@elab.edu.pl, lub wypełnij formularz kontaktowy. Konsultanci Elab pomogą ci z edycją listu motywacyjnego, aplikacją bezpośrednią i odpowiedzą na pytania dotyczące wymogów z Polskiej Matury oraz średniej ocen studiów licencjackich.

Co zrobić, by zaaplikować na studia w Danii?

Aplikacja na studia w Danii przebiega zupełnie inaczej niż aplikacja na studia w Wielkiej Brytanii. Zaczyna się ona w lutym i kończy 15 marca (na semestr zimowy) lub od września do 10 października (semestr letni). 

Co musisz zrobić?

1. Zapoznaj się z ofertą i wybierz kierunki (maksymalnie osiem) spośród naszych uczelni partnerskich w Danii, a następnie napisz do konsultanta pod adres a.luczak@elab.edu.pl po niezbędne formularze.

2. Udaj się do sekretariatu swojej szkoły po wykaz godzin z poszczególnych przedmiotów. Formularz do tłumaczenia tego dokumentu otrzymasz od konsultanta.

3. Przygotuj skany świadectw ze wszystkich lat liceum. Jeśli nie ukończyłeś jeszcze trzeciej klasy to wówczas wystarczy skan świadectwa z półrocza. Do świadectw potrzebujesz również formularza z tłumaczeniem, który otrzymasz od konsultanta.

4. Przygotuj swój list motywacyjny i poproś nauczyciela o referencję.  Jeśli chcesz przekazać nauczycielowi dokładniejsze instrukcje ściągnij JAK NAPISAĆ REFERENCJĘ.

5. Zagospodarujesz dwie godziny w ciągu dnia na napisanie testu z angielskiego. Wyniki należy załączyć w systemie

6. Mając już przygotowane wszystkie dokumenty załóż konto w systemie OPTAGELSE - instrukcja jak to zrobić do pobrania TUTAJ!

UWAGA: kierunki dodajesz hierachicznie!

7. Po wypełnienie OPTAGELSE drukujesz signature page, podpisujesz ją i skanem wysyłasz na mail a.luczak@elab.edu.pl 

8. Czekasz na interview i odbierasz telefony z kierunkowym z Danii!

Kierunek Poziom Branże
AP Degree in Agro Business Management Licencjat Biznes, Finanse i Zarządzanie,
AP Degree in Environmental Management Licencjat Biznes, Finanse i Zarządzanie,
AP Degree in Marketing Management Licencjat Biznes, Finanse i Zarządzanie,
Bachelor in Financial Management and Services Licencjat Biznes, Finanse i Zarządzanie,
Bachelor top-up Innovation and Entrepreneurship Licencjat Biznes, Finanse i Zarządzanie,
Bachelor top-up International Sales and Marketing Management Licencjat Biznes, Finanse i Zarządzanie,
Bachelor top-up in Product Development and Integrative Technology Licencjat Biznes, Finanse i Zarządzanie,