Skontaktuj się z nami

602 751 351(22) 404 05 02

Birmingham City University

 

O uczelni

Birmingham City University znajduje się na liście 30 najlepszych uczelni w Wielkiej Brytanii. Jest coraz bardziej popularnym uniwersytetem. Na tę uczelnię uczęszcza około 23 tysięcy studentów z 80 krajów. W Birmingham City student stawiany jest na pierwszym miejscu co daje mu możliwość intensywnego rozwoju a w przyszłości osiągnięcia sukcesu zawodowego. Uniwersytet ma godną pozazdroszczenia reputację, zapewnia jakości kształcenia w sposób profesjonalny i przyjazny dla środowiska. Szkoła zainwestowała 260 mln funtów w rozbudowę uniwersytetu jak i kampusu w centrum miasta, zapewniając studentom szereg udogodnień. Personel szkoły skupia się na kreowaniu umiejętności praktycznych oraz pracy w grupie. Podstawowymi wartościami uczelni są partnerstwo rzetelność i uczciwość, które  kształtowane są już od pierwszego roku studi.

 

 

 

 OPŁATY

Wyjazd na studia, nie tylko zagraniczne, obejmuje szereg kosztów, tzn. czesne, opłaty za zakwaterowanie, rachunki, koszty życia, materiały do nauki, transport na uczelnie.... Jednak zanim zrezygnujesz z marzeń i powiesz, że studia w UK, Danii lub Stanach Zjednoczonych są za drogie, poznaj koszty zwązane ze studiami zagranicznymi i sposoby na uzyskanie pożyczki z Elab! 

Licencjat (BA, BSc) full time: £9,000 / rok

Magister (MA, MSc) full time: £6000 - £15.500 (koszt zależny od kierunku studiów na odpowiednim wydziale)

 

 

LICENCJAT - BACHELOR DEGREE COURSES

Birmingham City University akceptuje szereg miedzynarodowych kwalifikacji i egzaminów, takich jak A-levels, IB czy polska Matura W zależności od wybranego kierunku, uniwersytet wymaga od aplikantów z Polski następujących wyników ogólnych:

Matura: średnia z matury dla większości kierunków minimum 40%-65% w tym 70% z angielskiego (w zależności od danego kierunku)

Język angielski: IELTS – 6.0 ogółem, w tym min. 5.5 ze wszystkich części egzaminu

 

MAGISTER, STUDIA PODYPLOMOWE - MASTER DEGREE COURSES, POSTGRADUATE DIPLOMAS

Dyplom licencjata/inżyniera: na większość kierunków wymagana jest min. ocena dobra  (4)

Język angielski: IELTS – 6.0 ogółem, w tym min. 5.5 ze wszystkich części egzaminu

 

 

Zakwaterowanie

W Birmingham City University studenci mają do wyboru 8 akademików: Oscott Gardens, Opal One, The Coppice, Unite Curzon Gateway, Hamstead, Jennens Court, City South. Wszystkie akademiki są świetnie wyposażone i praktycznie urządzone, aby studenci czuli się w nich komfortowo.

 

Rodzaje zakwaterowania i wyposażenie

Hamstead posiada mieszkania dwupokojowe i sześciopokojowe. W każdym mieszkaniu znajdują się kuchnia i łazienka. Studenci mogą korzystać z pralni, boiska do badmintona oraz stołu do tenisa. Unite Curzon Gateway posiada mieszkania studenckie wyposażone w kuchnie, oraz oddzielne łazienki dla każdego z pokoi. Akademik ten oferuje również pokoje 3-, 5- lub 6-osobowe.  W The Coppice znajdują się mieszkania sześciopokojowe z łazienką i wyposażoną kuchnią. Opal One jest stworzone dla studentów, którzy chcą mieć dodatkowo dostęp do innych wygód takich jak: sauna, jacuzzi, basen i siłownia (koszt korzystania z ww. obiektów to 23 GBP/miesiąc). W Oscott Gardens studenci mogą mieszkać w mieszkaniach siedmiopokojowych. Każdy pokój ma własną łazienkę, w mieszkaniu znajduje się również kuchnia. Studenci mogą tak że korzystać z pralni.

 

Opłaty

Ceny są zależne od rodzaju zakwaterowania, wahają się od 90 GBP do ok. 132 GBP za tydzień.

 

Opinie studentów

Birmingham City University jest genialnym i nowoczesnym uniwersytetem. Budynek szkoły jest piękny, łatwo można się w nim odnaleźć. Posiada dobrze wyposażoną bibliotekę. Centrum kampusu jest malownicze. Obiekty na terenie uniwersytetu cały czas zmieniają się na lepsze. Można tu znaleźć wszystko czego ci trzeba. Możesz się pouczyć albo iść na imprezę. Urządzenia na uczelni są super a zwłaszcza jeżeli studiujesz jeden z twórczych kierunków tak jak ja :)

Studiowanie na tej uczelni jest najlepszą rzeczą jaka mnie w życiu spotkała!

Maryna, Arts, Design and Media

 

 

 

 

 

JAK BEZPŁATNIE APLIKOWAĆ Z ELAB NA SETKI KIERUNKÓW W ANGLII?

 

1. Napisz do nas poprzez formularz kontaktowy na dole strony lub, jeśli wiesz już na jakiej uczelni chcesz studiować, przez formularz aplikacyny. Na początku połączymy cię z indywidulanym konsultantem.

Jeden z naszych konsultantów przygotuje dla Ciebie staranną selekcję uniwersytetów wybranych spośród Uniwersytetow partnerskich Elab. Dzięki niemu poznasz wymagania dot. polskiej matury obowiązujące na Wyspach, koszty studiowania na danej uczelni oraz jej ofertę kierunkową.

Zobacz Nasz Zespół tutaj.

2. Wybierasz i aplikujesz. Pomagamy z dokumentami, listem motywacyjnym i pożyczką zupełnie za darmo. Na pierwszym etapie wyślemy Ci instrukcję jak założyć konto UCAS powiązane z Elab.

3. Zaczynasz przygodę życia!:)

 

Zobacz infografikę procesu aplikacji z Elab na uczelnie partnerskie

JAKIE WYMAGANIA MUSZĘ SPEŁNIĆ?

 • Zdać lub spodziewać się zdać Polską Maturę na min. jednym rozszerzeniu na 50% aż do dwóch rozszerzeń na 75% na uczelniach partnerskich z wyższych miejsc w rankingu (Aplikanci spodziewający się 85% na trzech rozszerzeniach, powinni zobaczyć nasze Oferty Premium)
 • Mieć poziom języka angielskiego na min B1 - przewidywac około 60%na Maturze Rozszerzonej z Angielskiego. Nie musisz miec jeszcze testu językowego. Niektóre uczelnie w ogóle go nie wymagają. 
 • Jesli aplikujesz na kierunki artystyczne, potrzebne będzie portfolio. Twój konsultant powie ci jak i w jakim formacie je przygotować.
 • Mieć mnóstwo chęci i zapałtu do podjęcia nowych wyzwań!

O JAKICH TERMINACH WARTO PAMIĘTAĆ?

 • Dla aplikantów na medycynę, Oxford i Cambridge: 15 października
 • Dla aplikantów na pozostałe uczelnie: 15 stycznia lub na uczelnie partnerskie do 30 czerwca
 • Dla aplikantów na kierunki artystyczne: 24 marca
 • Odpowiedzi na oferty odebrane przed 31 marca: 6 maja
 • Ostateczny deadline aplikacji w aplikacji Clearing: 30 września
 • Otwarcie dodatkowe naboru: lipiec

JAK SFINANSOWAĆ STUDIA W ANGLII I WALII ?

 • Studia w Wielkiej Brytanii są płatne, jednak na studia licencjackie można ubiegać się o pożyczkę rządową, która jest przyznana każdemu obywatelowi Rzeczpospolitej Polski. 
 • O spłatę pożyczki nie należy się obawiać, gdyż następuje dopiero po osiągnięciu pewnych zarobków, a raty są dopasowane do ich wysokości. Jeśli przez 30 lat po ukończeniu studiów nie osiągnie się zarobków wystarczających na spłatę pożyczki studenckiej- pożyczka jest umarzana.
 • Jeśli pracujesz w Anglii lub Walii  min. 3 miesiące możesz dostać także bezzwrotny grant oraz dodatkowa pożyczke na życie, wpływająca na Twoje konto. Zapytaj o to konsultanta !
 • Studia w Walii są ok. 3 razy tańsze niż studia w Anglii gdyż dofinansowuje je rząd Walijski - także dla Polaków. Więcej na temat znajdziesz w zakładce Finanse i Stypendia

 

 Aby uzyskać więcej informacji o uniwersytecie, kierunkach lub rozpocząć proces aplikacyjny, skontaktuj się z jednym z konsultantów Elab na info@elab.edu.pl lub wypełnij formularz aplikacyjny

Kierunek Poziom Branże
,