Skontaktuj się z nami

602 751 351(22) 404 05 02

Birkbeck, Univerisity of London

Brikbeck, University of London to publiczny uniwersytet, ktorego korzenie sięgają 1823 roku, specjalizujący się w kursach wieczorowych. Birkbeck jest częścią prestiżowej federacji uczelni i instytutów - University of London, do której należą m.in. King's College London, University College London, London Business School, Goldsmiths. Siedziba uczelni mieści się w Bloomsbury.

Kadra Birkbeck cieszy się doskonałą reputacją w zakresie prowadzonych badań w następujących dziedzinach: Filologia angielska, Historia, Historia sztuki, Filozofia, Psychologia, Ekonomia, Statystyka, Iberystyka, Politologia.

Birkbeck składa się z pięciu wyspecjalizowanych szkół, które składają się w sumie z 19 różnych wydziałów akademickich:

 • School of Arts,
 • School of Busienss, Economics and Informatics,
 • School of Law,
 • School of Science,
 • School of Social Sciences, History and Philosophy.

Sprawdź jakie korzyści może nieść ze sobą studiowanie wieczorem:

OPŁATY

Wyjazd na studia, nie tylko zagraniczne, obejmuje szereg kosztów, tzn. czesne, opłaty za zakwaterowanie, rachunki, koszty życia, materiały do nauki, transport na uczelnie.... Jednak zanim zrezygnujesz z marzeń i powiesz, że studia w UK, Danii lub Stanach Zjednoczonych są za drogie, poznaj koszty związane ze studiami zagranicznymi i sposoby na uzyskanie pożyczki z Elab! 

CZESNE ZA STUDIA

Licencjat(BA, BSc) full time: £9,000 / rok

Magister (MA, MSc) full time: koszt zależny od kierunku studiów od £7,950 / rok do  £10,450 / rok

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O TYM JAK SFINANSOWAĆ STUDIA?
Aby uzyskać więcej informacji o uniwersytecie, kierunkach lub rozpocząć proces aplikacyjny, skontaktuj się z jednym z konsultantów Elab na info@elab.edu.pl lub wypełnij formularz aplikacyjny

 

Zakwaterowanie dla studentów Birkbeck jest dostępnee w akademikach, prywatnych akademikach oraz w ramach prywatengo wynajmu domów i mieszkań. Zakwaterowanie w mieszkaniu studenckim czy akademiku to fantastyczny sposób na tworzenie nowych znajomości i rozwijanie relacji z innymi uczestnikami kursów w De Montfort University, co jest szczególnie polecane studentom pierwszego roku.

RODZAJE ZAKWATEROWANIA

Intercollegiate Halls - to pięć akademików, wspólnych dla instytucji należących do University of London; możesz ubiegać się o miejsce w jednym z nich jeśli otrzymasz ofertę studiowania w pełnym wymiarze godzin. 

Zobacz jak studenci Birkbeck opisują doświadczenie mieszkania w akademiku:

Birkbeck współpracuje również z UNITE - organizacją specjalizującą się w zapewnianiu zakwaterowania dla studentów w akademikach.

Przyszli studenci Birkbeck mogą również skorzystać z usług prywatnych operatorów, którzy oferują zakwaterowanie zarówno w akademikach jak i mieszkaniach. Więcej informacji na temat zarejestrowanych prywatnych operatorów znajdziesz TUTAJ.

Studenci Birkbeck mają również pełny dostęp do University of London’s Housing Services. The University of London posiada dedykowaną usługę Private Housing Service, która oferuje pomoc i wsparcie dla studentów, którzy poszukują oraz już mieszkają w prywatnych kwaterach. Strona pomaga w znalezieniu zakwaterowania z ich bazy danych, która zawiera zarówno oferty prywatnych właścicieli, agentów najmu oraz miejsca w prywatnych akademikach.

OPŁATY

Ceny pokoju w akademiku są zależne od rodzaju zakwaterowania i wahają się od £130 do £300 za tydzień. 

Średni roczny koszt prwatnego zakwaterowania w Bloomsbury Campus waha się od £5 356 do £8 112.

LICENCJAT - BACHELOR DEGREE COURSES

Birkbeck, University of London akceptuje szereg międzynarodowych kwalifikacji i egzaminów, takich jak A-levels, IB czy polska Matura.         W zależności od wybranego kierunku, uniwersytet wymaga od aplikantów z Polski następujących wyników ogólnych:

Matura: dla większości kierunków minimum 65% z przedmiotów zdawanych na poziomie rozszerzonym (min. 2 przedmioty zdane na rozszerzeniu)

Język angielski: IELTS 6.5 (min. 6.0 w każdym z poszczególnych części); Arts Policy, English Literature, Law and Psychology: 7.0 ogółem , minimum 6.5 z poszczególnych części oraz min. 7.0 z części writing  

MAGISTER, STUDIA PODYPLOMOWE - MASTER DEGREE COURSES, POSTGRADUATE DIPLOMAS

Dyplom licencjata/inżyniera: na większość kierunków wymagana jest min. ocena dobra  (4)

Język angielski: IELTS 6.5 (min. 6.0 w każdym z poszczególnych części); Arts Policy, English Literature, Law and Psychology: 7.0 ogółem , minimum 6.5 z poszczególnych części oraz min. 7.0 z części writing  

JAK BEZPŁATNIE APLIKOWAĆ Z ELAB NA SETKI KIERUNKÓW W ANGLII?

 

1. Napisz do nas poprzez formularz kontaktowy na dole strony lub, jeśli wiesz już na jakiej uczelni chcesz studiować, przez formularz aplikacyny. Na początku połączymy cię z indywidulanym konsultantem.

Jeden z naszych konsultantów przygotuje dla Ciebie staranną selekcję uniwersytetów wybranych spośród Uniwersytetow partnerskich Elab. Dzięki niemu poznasz wymagania dot. polskiej matury obowiązujące na Wyspach, koszty studiowania na danej uczelni oraz jej ofertę kierunkową.

Zobacz Nasz Zespół tutaj.

2. Wybierasz i aplikujesz. Pomagamy z dokumentami, listem motywacyjnym i pożyczką zupełnie za darmo. Na pierwszym etapie wyślemy Ci instrukcję jak założyć konto UCAS powiązane z Elab.

3. Zaczynasz przygodę życia!:)

 

Zobacz infografikę procesu aplikacji z Elab na uczelnie partnerskie

JAKIE WYMAGANIA MUSZĘ SPEŁNIĆ?

 • Zdać lub spodziewać się zdać Polską Maturę na min. jednym rozszerzeniu na 50% aż do dwóch rozszerzeń na 75% na uczelniach partnerskich z wyższych miejsc w rankingu (Aplikanci spodziewający się 85% na trzech rozszerzeniach, powinni zobaczyć nasze Oferty Premium)
 • Mieć poziom języka angielskiego na min B1 - przewidywac około 60%na Maturze Rozszerzonej z Angielskiego. Nie musisz miec jeszcze testu językowego. Niektóre uczelnie w ogóle go nie wymagają. 
 • Jesli aplikujesz na kierunki artystyczne, potrzebne będzie portfolio. Twój konsultant powie ci jak i w jakim formacie je przygotować.
 • Mieć mnóstwo chęci i zapałtu do podjęcia nowych wyzwań!

O JAKICH TERMINACH WARTO PAMIĘTAĆ?

 • Dla aplikantów na medycynę, Oxford i Cambridge: 15 października
 • Dla aplikantów na pozostałe uczelnie: 15 stycznia lub na uczelnie partnerskie do 30 czerwca
 • Dla aplikantów na kierunki artystyczne: 24 marca
 • Odpowiedzi na oferty odebrane przed 31 marca: 6 maja
 • Ostateczny deadline aplikacji w aplikacji Clearing: 30 września
 • Otwarcie dodatkowe naboru: lipiec

JAK SFINANSOWAĆ STUDIA W ANGLII I WALII ?

 • Studia w Wielkiej Brytanii są płatne, jednak na studia licencjackie można ubiegać się o pożyczkę rządową, która jest przyznana każdemu obywatelowi Rzeczpospolitej Polski. 
 • O spłatę pożyczki nie należy się obawiać, gdyż następuje dopiero po osiągnięciu pewnych zarobków, a raty są dopasowane do ich wysokości. Jeśli przez 30 lat po ukończeniu studiów nie osiągnie się zarobków wystarczających na spłatę pożyczki studenckiej- pożyczka jest umarzana.
 • Jeśli pracujesz w Anglii lub Walii  min. 3 miesiące możesz dostać także bezzwrotny grant oraz dodatkowa pożyczke na życie, wpływająca na Twoje konto. Zapytaj o to konsultanta !
 • Studia w Walii są ok. 3 razy tańsze niż studia w Anglii gdyż dofinansowuje je rząd Walijski - także dla Polaków. Więcej na temat znajdziesz w zakładce Finanse i Stypendia

 

 Aby uzyskać więcej informacji o uniwersytecie, kierunkach lub rozpocząć proces aplikacyjny, skontaktuj się z jednym z konsultantów Elab na info@elab.edu.pl lub wypełnij formularz aplikacyjny

Kierunek Poziom Branże
,