Skontaktuj się z nami

602 751 351(22) 404 05 02

Bath SPA University

 

 

O uczelni

Bath SPA University został założony 160 lat temu, początkowo jako uczelnia artystyczna. Z tego właśnie względu uniwersytet skupia się bardziej na kierunkach artystycznych i humanistycznych. Bath SPA University został wybrano jako jeden z sześciu najbardziej kreatywnych uniwersytetów w Wielkiej Brytanii. Uczelnia skupia się na kreatywności, kulturze oraz przedsiębiorczości, a studenta stawia w samym centrum swoich działań. Znaczny nacisk kładzie się na rozwijanie innowacyjnych metod nauczania, a środowisko akademickie jest bardzo pomocne i przyjazne. Studenci bardzo dobrze oceniają swoją naukę na tym uniwersytecie – Bath SPA znajduje się w ścisłej dwudziestce w rankingu National Student Surve, który dotyczy zadowolenia i satysfakcji studentów.

Bath SPA jest domem dla 7,500 studentów z ponad 40 krajów. Stosunkowo mała liczba studentów pozwala stworzyć lepsze warunki do nauki oraz zapewnia to lepsze wsparcie dla każdego studenta.

Bath to jedno z najpiękniejszych miast w Wielkiej Brytanii, znajdują się tam Rzymskie Łaźnie (które powstały 2 tys. Lat temu i dalej można z nich korzystać!) oraz Royal Crescent. Jako jedyne brytyjskie miasto zostało w całości wpisane na światową listę dziedzictwa UNESCO. Ponadto Bath uznawane jest jako jedne z najbezpieczniejszych miejsc do studiowania w Wielkiej Brytanii. W Bath organizowanych jest wiele wydarzeń kulturalnych, np. znany na świecie Festiwal Jane Austen.

Bath SPA University posiada trzy kampusy : Newton Park, Sion Hill i Corsham Court.

 

Dlaczego Bath SPA University?

 OPŁATY

Wyjazd na studia, nie tylko zagraniczne, obejmuje szereg kosztów, tzn. czesne, opłaty za zakwaterowanie, rachunki, koszty życia, materiały do nauki, transport na uczelnie.... Jednak zanim zrezygnujesz z marzeń i powiesz, że studia w UK, Danii lub Stanach Zjednoczonych są za drogie, poznaj koszty zwązane ze studiami zagranicznymi i sposoby na uzyskanie pożyczki z Elab! 

Licencjat (BA, BSc) full time: £9,000 / rok

Magister (MA, MSc) full time: £6,400 - £8,530 (koszt zależny od kierunku studiów na odpowiednim wydziale)

 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O TYM JAK SFINANSOWAĆ STUDIA?

 

 

 

LICENCJAT - BACHELOR DEGREE COURSES

Bath SPA University akceptuje szereg miedzynarodowych kwalifikacji i egzaminów, takich jak A-levels, IB czy polska Matura.       W zależności od wybranego kierunku, uniwersytet wymaga od aplikantów z Polski następujących wyników ogólnych:

Matura: średnia z matury dla większości kierunków minimum 75%  w tym 55% z angielskiego

Język angielski: IELTS – 6.0 ogółem, w tym min. 5.5 ze wszystkich części egzaminu

 

MAGISTER, STUDIA PODYPLOMOWE - MASTER DEGREE COURSES, POSTGRADUATE DIPLOMAS

Dyplom licencjata/inżyniera: na większość kierunków wymagana jest min. ocena dobra  (4)

Język angielski: IELTS – 6.57.0 ogółem, w tym min. 6.0 ze wszystkich części egzaminu

 

 

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie na Bath SPA University jest wyjątkowe, ponieważ uniwersytet ten to połączenie średniowiecznych budynków z nowoczesną architekturą. Studenci Bath SPA mają do wyboru 5 akademików, w których mogą mieszkać : Newton Park Halls, Bankside House, Waterside & Charlton Courts, Twerton Mill, Green Park House. Bath SPA University posiada specjalny akademik dla osób studiujących kierunki artystyczne – Banskide House! Akademik ten znajduje się w pobliżu Muzeum Mody oraz w samym centrum wszystkich wydarzeń kulturalnych w Bath! 

Zakwaterowanie w mieszkaniu studenckim czy akademiku to fantastyczny sposób na tworzenie nowych znajomości i rozwijanie relacji z innymi studentami w Bath SPA University, co jest szczególnie polecane studentom pierwszego roku.

Rodzaje zakwaterowania i wyposażenie

Każdy akademik zapewnia zakwaterowanie w świetnie wyposażonych pokojach. Zakwaterowanie nie obejmuje wyżywienia, ale każdy student ma do dyspozycji wyposażoną kuchnię, gdzie może przygotowywać posiłki. Ceny za zakwaterowanie zawierają opłaty licznikowe i dostęp do Internetu. W każdym z akademików studenci mogą mieszkać w pokojach lub jednoosobowych mieszkaniach, z łazienką lub bez. 

Opłaty

Ceny są zależne od rodzaju zakwaterowania, wahają się od 93 GBP do ok. 165 GBP za tydzień.

 

 

Opinie studentów

" Jestem obecnie na trzecim roku studiów i bardzo żałuję, że mój czas na Bath SPA dobiega końca. Kampus Newton Park został niedawno odnowiony i jest na prawdę piękny! Życie studenckie w Bath jest super, dużo się dzieje, mimo że nie jest to duże miasto, a wydarzenia organizowane przez Students Union z roku na rok stają się coraz lepsze ;)

Najlepszą rzeczą w Bath SPA są zdecydowanie ludzie! Poznałam tu mnóstwo wspaniałych przyjaciół,a wykładowcy i pracownicy uniwersytetu są na prawdę sympatyczni i bardzo pomocni :)"

Laura, Creative Writing and History BA

 

JAK BEZPŁATNIE APLIKOWAĆ Z ELAB NA SETKI KIERUNKÓW W ANGLII?

 

1. Napisz do nas poprzez formularz kontaktowy na dole strony lub, jeśli wiesz już na jakiej uczelni chcesz studiować, przez formularz aplikacyny. Na początku połączymy cię z indywidulanym konsultantem.

Jeden z naszych konsultantów przygotuje dla Ciebie staranną selekcję uniwersytetów wybranych spośród Uniwersytetow partnerskich Elab. Dzięki niemu poznasz wymagania dot. polskiej matury obowiązujące na Wyspach, koszty studiowania na danej uczelni oraz jej ofertę kierunkową.

Zobacz Nasz Zespół tutaj.

2. Wybierasz i aplikujesz. Pomagamy z dokumentami, listem motywacyjnym i pożyczką zupełnie za darmo. Na pierwszym etapie wyślemy Ci instrukcję jak założyć konto UCAS powiązane z Elab.

3. Zaczynasz przygodę życia!:)

 

Zobacz infografikę procesu aplikacji z Elab na uczelnie partnerskie

JAKIE WYMAGANIA MUSZĘ SPEŁNIĆ?

 • Zdać lub spodziewać się zdać Polską Maturę na min. jednym rozszerzeniu na 50% aż do dwóch rozszerzeń na 75% na uczelniach partnerskich z wyższych miejsc w rankingu (Aplikanci spodziewający się 85% na trzech rozszerzeniach, powinni zobaczyć nasze Oferty Premium)
 • Mieć poziom języka angielskiego na min B1 - przewidywac około 60%na Maturze Rozszerzonej z Angielskiego. Nie musisz miec jeszcze testu językowego. Niektóre uczelnie w ogóle go nie wymagają. 
 • Jesli aplikujesz na kierunki artystyczne, potrzebne będzie portfolio. Twój konsultant powie ci jak i w jakim formacie je przygotować.
 • Mieć mnóstwo chęci i zapałtu do podjęcia nowych wyzwań!

O JAKICH TERMINACH WARTO PAMIĘTAĆ?

 • Dla aplikantów na medycynę, Oxford i Cambridge: 15 października
 • Dla aplikantów na pozostałe uczelnie: 15 stycznia lub na uczelnie partnerskie do 30 czerwca
 • Dla aplikantów na kierunki artystyczne: 24 marca
 • Odpowiedzi na oferty odebrane przed 31 marca: 6 maja
 • Ostateczny deadline aplikacji w aplikacji Clearing: 30 września
 • Otwarcie dodatkowe naboru: lipiec

JAK SFINANSOWAĆ STUDIA W ANGLII I WALII ?

 • Studia w Wielkiej Brytanii są płatne, jednak na studia licencjackie można ubiegać się o pożyczkę rządową, która jest przyznana każdemu obywatelowi Rzeczpospolitej Polski. 
 • O spłatę pożyczki nie należy się obawiać, gdyż następuje dopiero po osiągnięciu pewnych zarobków, a raty są dopasowane do ich wysokości. Jeśli przez 30 lat po ukończeniu studiów nie osiągnie się zarobków wystarczających na spłatę pożyczki studenckiej- pożyczka jest umarzana.
 • Jeśli pracujesz w Anglii lub Walii  min. 3 miesiące możesz dostać także bezzwrotny grant oraz dodatkowa pożyczke na życie, wpływająca na Twoje konto. Zapytaj o to konsultanta !
 • Studia w Walii są ok. 3 razy tańsze niż studia w Anglii gdyż dofinansowuje je rząd Walijski - także dla Polaków. Więcej na temat znajdziesz w zakładce Finanse i Stypendia

 

 Aby uzyskać więcej informacji o uniwersytecie, kierunkach lub rozpocząć proces aplikacyjny, skontaktuj się z jednym z konsultantów Elab na info@elab.edu.pl lub wypełnij formularz aplikacyjny

Kierunek Poziom Branże
,