Skontaktuj się z nami

602 751 351(22) 404 05 02

Anglia Ruskin University

O UCZELNI

Anglia Ruskin University to jeden z największych uniwersytetów we wschodniej Anglii. Obecnie uniwersytet liczy 39,400 studentów. Jego początki sięgają roku 1858 gdy powstał jako Cambridge School of Arts, status uniwersytetu uzyskał w roku 1992. Do tej pory studia artystyczne na tym uniwersytecie prowadzone są na bardzo wysokim poziomie i zapewniają studentom bardzo dobrą pozycję na rynku pracy. Anglia Ruskin University posiada 2 kampusy: w Cambridge, który jest jednym z najbardziej popularnych, akademickich miast na świecie, oraz Chelmsford, który mieści się 35 minut od Londynu. Cambridge oraz Chelmsfors to dla studentów bezpieczne, spokojne, położone w malowniczym miejscu oraz tętniące studenckim życiem miasta.

Anglia Ruskin otrzymał tytuł Enterpreneurial University of the Year w 2014 roku. W ciągu pięciu lat przeznaczył ponad 122 miliony funtów na unowocześnianie wyposażenia, pracowni oraz sal wykładowych. Absolwenci Anglia Ruskin po ukończeniu studiów zarabiają średnio 22,256 GBP, co przekracza średnią krajową. Ponad 95% studentów znajduje zatrudnienie w ciągu 6 miesięcy od ukończenia studiów.

 OPŁATY

Wyjazd na studia, nie tylko zagraniczne, obejmuje szereg kosztów, tzn. czesne, opłaty za zakwaterowanie, rachunki, koszty życia, materiały do nauki, transport na uczelnie.... Jednak zanim zrezygnujesz z marzeń i powiesz, że studia w UK, Danii lub Stanach Zjednoczonych są za drogie, poznaj koszty zwązane ze studiami zagranicznymi i sposoby na uzyskanie pożyczki z Elab! 

Licencjat (BA, BSc) full time: £9,000 / rok

Magister (MA, MSc) full time: £6000 - £15.500 (koszt zależny od kierunku studiów na odpowiednim wydziale)

 

LICENCJAT - BACHELOR DEGREE COURSES

Birmingham City University akceptuje szereg miedzynarodowych kwalifikacji i egzaminów, takich jak A-levels, IB czy polska Matura W zależności od wybranego kierunku, uniwersytet wymaga od aplikantów z Polski następujących wyników ogólnych:

Matura: średnia z matury dla większości kierunków minimum 40%-65% w tym 70% z angielskiego (w zależności od danego kierunku)

Język angielski: IELTS – 6.0 ogółem, w tym min. 5.5 ze wszystkich części egzaminu

 

MAGISTER, STUDIA PODYPLOMOWE - MASTER DEGREE COURSES, POSTGRADUATE DIPLOMAS

Dyplom licencjata/inżyniera: na większość kierunków wymagana jest min. ocena dobra  (4)

Język angielski: IELTS – 6.0 ogółem, w tym min. 5.5 ze wszystkich części egzaminu

 

 

ZAKWATEROWANIE

Anglia Ruskin University posiada bardzo rozbudowaną sieć akademików w czterech lokalizacjach (Cambridge, Chelmsford, Peterborought i Harlow). Każdy student jest w stanie znaleźć akademik który będzie dopasowany do jego własnych potrzeb. Zakwaterowanie w mieszkaniu studenckim czy akademiku to fantastyczny sposób na tworzenie nowych znajomości i rozwijanie relacji z innymi studentami w Anglia Ruskin University, co jest szczególnie polecane studentom pierwszego roku.

 

 

Rodzaje zakwaterowania i wyposażenie

Każdy akademik zapewnia zakwaterowanie w świetnie wyposażonych pokojach. Zakwaterowanie nie obejmuje wyżywienia, ale każdy student ma do dyspozycji wyposażoną kuchnię, gdzie może przygotowywać posiłki. Ceny za zakwaterowanie zawierają opłaty licznikowe i dostęp do Internetu. W każdym z akademików studenci mogą mieszkać w pokojach lub jednoosobowych mieszkaniach, z łazienką lub bez.

 

 

Opłaty

Ceny są zależne od rodzaju zakwaterowania, wahają się od 93 GBP do ok. 160 GBP za tydzień.

 

OPINIE

Anglia Ruskin University to wspaniałe miejsce do nauki, rozwijania swoich umiejętności oraz poznania niesamowitych ludzi! Ze studiowania na tym uniwersytecie mam same dobre wspomnienia, a nabyte umiejętności na pewno przydadzą mi się w pracy. Podczas studiowania nauczyciele i pracownicy szkoły dali mi bardzo dużo wsparcia, zawsze służyli pomocą i dobrą radą. Położenie szkoły oraz samo miasto Cambridge jest idealne dla młodych ludzi którzy chcą korzystać z życia studenckiego ;)

Z pewnością mogę polecić ten uniwersytet osobom które chcą połączyć naukę z dobrą zabawą :)

Amy, BiomedicalScience

 

 

 

JAK BEZPŁATNIE APLIKOWAĆ Z ELAB NA SETKI KIERUNKÓW W ANGLII?

 

1. Napisz do nas poprzez formularz kontaktowy na dole strony lub, jeśli wiesz już na jakiej uczelni chcesz studiować, przez formularz aplikacyny. Na początku połączymy cię z indywidulanym konsultantem.

Jeden z naszych konsultantów przygotuje dla Ciebie staranną selekcję uniwersytetów wybranych spośród Uniwersytetow partnerskich Elab. Dzięki niemu poznasz wymagania dot. polskiej matury obowiązujące na Wyspach, koszty studiowania na danej uczelni oraz jej ofertę kierunkową.

Zobacz Nasz Zespół tutaj.

2. Wybierasz i aplikujesz. Pomagamy z dokumentami, listem motywacyjnym i pożyczką zupełnie za darmo. Na pierwszym etapie wyślemy Ci instrukcję jak założyć konto UCAS powiązane z Elab.

3. Zaczynasz przygodę życia!:)

 

Zobacz infografikę procesu aplikacji z Elab na uczelnie partnerskie

JAKIE WYMAGANIA MUSZĘ SPEŁNIĆ?

 • Zdać lub spodziewać się zdać Polską Maturę na min. jednym rozszerzeniu na 50% aż do dwóch rozszerzeń na 75% na uczelniach partnerskich z wyższych miejsc w rankingu (Aplikanci spodziewający się 85% na trzech rozszerzeniach, powinni zobaczyć nasze Oferty Premium)
 • Mieć poziom języka angielskiego na min B1 - przewidywac około 60%na Maturze Rozszerzonej z Angielskiego. Nie musisz miec jeszcze testu językowego. Niektóre uczelnie w ogóle go nie wymagają. 
 • Jesli aplikujesz na kierunki artystyczne, potrzebne będzie portfolio. Twój konsultant powie ci jak i w jakim formacie je przygotować.
 • Mieć mnóstwo chęci i zapałtu do podjęcia nowych wyzwań!

O JAKICH TERMINACH WARTO PAMIĘTAĆ?

 • Dla aplikantów na medycynę, Oxford i Cambridge: 15 października
 • Dla aplikantów na pozostałe uczelnie: 15 stycznia lub na uczelnie partnerskie do 30 czerwca
 • Dla aplikantów na kierunki artystyczne: 24 marca
 • Odpowiedzi na oferty odebrane przed 31 marca: 6 maja
 • Ostateczny deadline aplikacji w aplikacji Clearing: 30 września
 • Otwarcie dodatkowe naboru: lipiec

JAK SFINANSOWAĆ STUDIA W ANGLII I WALII ?

 • Studia w Wielkiej Brytanii są płatne, jednak na studia licencjackie można ubiegać się o pożyczkę rządową, która jest przyznana każdemu obywatelowi Rzeczpospolitej Polski. 
 • O spłatę pożyczki nie należy się obawiać, gdyż następuje dopiero po osiągnięciu pewnych zarobków, a raty są dopasowane do ich wysokości. Jeśli przez 30 lat po ukończeniu studiów nie osiągnie się zarobków wystarczających na spłatę pożyczki studenckiej- pożyczka jest umarzana.
 • Jeśli pracujesz w Anglii lub Walii  min. 3 miesiące możesz dostać także bezzwrotny grant oraz dodatkowa pożyczke na życie, wpływająca na Twoje konto. Zapytaj o to konsultanta !
 • Studia w Walii są ok. 3 razy tańsze niż studia w Anglii gdyż dofinansowuje je rząd Walijski - także dla Polaków. Więcej na temat znajdziesz w zakładce Finanse i Stypendia

 

 Aby uzyskać więcej informacji o uniwersytecie, kierunkach lub rozpocząć proces aplikacyjny, skontaktuj się z jednym z konsultantów Elab na info@elab.edu.pl lub wypełnij formularz aplikacyjny

Kierunek Poziom Branże
,